Galthilion

Galthilion je skupina historického tanca z Bratislavy, ktorá sa venuje predovšetkým dobovým tancom z obdobia gotiky, renesancie, baroka a empíru. Zameriavajú sa predovšetkým na vystupovanie a prezentáciu tancov, kde si dávajú záležať na precíznom dodržaní dobového oblečenia aj účesov, ale ponúkajú tiež výučbu tancov.

 

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Na leto

Letná stáž

V štvrtom ročníku nastáva čas, kedy si prácu blízku danému odboru môžeš vyskúšať už priamo na vlastnej koži a v konkrétnej inštitúcii. Nič ti nedá lepšiu predstavu o práci v danom odbore ako práve forma stáže/dobrovoľníckej práce. Možnosti sú takmer neobmedzené, záleží len na tvojej aktivite.  

Viac info
Súťaž

Matematický Náboj

Matematický Náboj je určený pre päťčlenné tímy stredoškolákov, ktoré reprezentujú jednotlivé školy. Celá súťaž trvá 120 minút, počas ktorých sa tímy snažia na jednom zo súťažných miest vyriešiť čo najviac problémov.  

Viac info
Sústredenia a semináre

SREK: Seminár rakúskej ekonónmie

Štvordňový seminár zameraný na ekonómiu v podaní vynikajúcich slovenských a zahraničných lektorov. Prebieha v príjemnom prostredí a v neformálnej atmosfére, ale s pracovným nasadením. Seminár je primárne určený študentom VŠ. Aktuálne štúdium na VŠ ale nie je podmienkou účasti a ak sa chceš posunúť vpred v ekonomickom, kritickom a filozofickom myslení, môžeš to skúsiť aj ty. Znalosť ekonomických základov a angličtiny je však nevyhnutná.

Viac info
Film, video, kniha

Prednášky z fyziky – 1,2,3 (R. Feynman)

Feynmanove prednášky z fyziky by nemali chýbať v každej knižnici nadšeného študenta fyziky. Napriek tomu, že boli pôvodne písané ako vysokoškolský kurz fyziky, tak sú prístupné aj stredoškolským študentom, ktorým poskytujú perfektný prehľad fyziky a nenahraditeľnú učebnicu, ktorá nemá náhradu. Feynmanove prednášky sú skvelou prípravou na štúdium na vysokej škole, ale taktiež aj na mnohé odborné fyzikálne súťaže. Feynman vo svojich prednáškach kladie dôraz na pochopenie podstaty fyzikálneho problému a nezaťažuje čitateľa zbytočným matematickým formalizmom. Feynmanove prednášky sú klasikou, v ktorých čitateľ môže spoznať neuveriteľný pedagogický talent a schopnosť prednášať jedného z najvýznamnejších fyzikov dvadsiateho storočia. http://www.feynmanlectures.caltech.edu/ http://www.martinus.sk/?uItem=11019

Viac info