Fyzikálny Náboj

Fyzikálny Náboj je medzinárodná fyzikálna súťaž s dlhou tradíciou pre 5 členné tímy, ktoré sa snažia v stanovenom časovom limite vypočítať čo najviac fyzikálnych úloh. Za každú správne vyriešenú úlohu dostanú ďalšiu.

 

  • Hodnotenie:

Nie je možné pridávať komentáre.

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Iron Man

Film o tom, čo všetko inžinier dokáže (s dostatkom prostriedkov).  

Viac info
Film, video, kniha

Ex Machina

Ex Machina je jedným z posledných sci-fi filmových počinov venujúcich sa problematike umelej inteligencie. Tento vydarený kúsok sa stretol s veľmi dobrými ohlasmi medzi verejnosťou i kritikou a okrem pútavej témy, diváka okamžite pohltí aj jeho podmanivá komorná atmosféra. Aký je rozdiel medzi robotom a človekom? Čo znamená byť ľudský a čo ak sa stroj zachová „ľudskejšie“ ako človek? Čo to vypovedá o stave, v akom sa nachádza ľudstvo?  

Viac info
Web a blog

Písanie príbehov na wattpad.com

Ak uvažuješ nad kariérou spisovateľa alebo len rád vypisuješ svoje pocity na papier, tak táto stránka je pre teba ako stvorená. Môžeš sem pridávať svoje príbehy, básne či čokoľvek čo napíšeš a taktiež môžeš čítať príbehy ostatných užívateľov a hodnotiť ich.

Viac info
Film, video, kniha

Súkromný život molekúl (Peter Szolcsányi)

Kniha jednoduchou, pútavou a často aj vtipnou formou vysvetľuje základné princípy živého aj neživého sveta – od palív a drahokamov cez lieky či doping a končiac trebárs oplodnením alebo ohňostrojom. Lákavým štýlom vysvetľuje javy, ktoré nás obklopujú v každodennom živote a ponúka odpovede na otázky, ako napr.: Čo je sladšie ako cukor? Ako vidia a cítia rastliny? Kde všade je možný život? Aká je chémia lásky? Prečo hnojíme výbušninou?

Viac info