Fyzikálny Náboj

Fyzikálny Náboj je medzinárodná fyzikálna súťaž s dlhou tradíciou pre 5 členné tímy, ktoré sa snažia v stanovenom časovom limite vypočítať čo najviac fyzikálnych úloh. Za každú správne vyriešenú úlohu dostanú ďalšiu.

 

  • Hodnotenie:

Nie je možné pridávať komentáre.

Odporúčame aj tieto aktivity

Z iného súdka

Študentská spoločnosť JASR

Máš dosť všetkých teoretických poučiek a vymyslených súťaží? Čo tak vytvoriť niečo reálne, čo prinesie úžitok nielen tebe ale aj iným?   V projekte ‘Študentská spoločnosť’ študenti zakladajú skutočnú firmu, simulujúcu akciovú spoločnosť a musia prejsť všetkými krokmi podnikania od založenia, plánovania činnosti, cez marketingový prieskum trhu, vlastnú činnosť až po likvidáciu firmy a rozdelenie zisku ku koncu školského roka.   Je len na tebe, na čo sa bude tvoja spoločnosť zameriavať, čo tak spojiť sa s miestnymi výrobcami a predávať ich výrobky u vás na škole? Alebo vymyslieť poradenskú službu zameranú na firmy či organizácie v tvojom okolí?   Program ‘Aplikovaná ekonómia’ bol schválený MŠVVaŠ SR ako voliteľný alebo nepovinný predmet pre všetky typy stredných škôl. Ak tvoja škola ešte nie je v programe zapísaná, obráť sa na ochotných učiteľov, určite sa ti s ich pomocou podarí vašu škola do programu zahlásiť.  

Viac info
Súťaž

Informatická súťaž iBobor

Online informatická súťaž iBobor, ktorú pravidelne organizuje Fakulta matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave.  

Viac info
Film, video, kniha

Škola kreslení a modelování pro architekty (M. Zell)

Táto kniha je základným kurzom architektonického kreslenia, ktorý sa sústreďuje na kreatívne aspekty architektúry. Predstavuje vizuálny jazyk architektúry, podporuje priestorové myslenie a inšpiruje k úvahám o postavenom prostredí. Jednotlivé kapitoly vysvetľujú krok po kroku celý proces kreslenia. Kniha tiež obsahuje praktické cvičenia, ktoré ťa budú inšpirovať k precvičovaniu nových znalostí, od modelovania priestoru a jeho trojrozmerného stvárnenia až k vytvoreniu prierezu, pohľadu a vykreslených perspektívnych kresieb. V knižke nájdeš informácie o stavebných technikách a materiáloch, ktoré majú vplyv na projekt.  

Viac info
Film, video, kniha

The Loudest Voice in the Room (G. Sherman)

Kniha s podtitulom “Ako brilantný Roger Ailes vybudoval Fox News a rozdelil krajinu” je neautorizovanou biografiou vplyvného mediálneho magnáta. Autor jeho príbeh odhaľuje na pozadí kontroverznej histórie Fox News, jednej z najúspešnejších amerických televízií.  

Viac info