Fyzikálny Náboj

Fyzikálny Náboj je medzinárodná fyzikálna súťaž s dlhou tradíciou pre 5 členné tímy, ktoré sa snažia v stanovenom časovom limite vypočítať čo najviac fyzikálnych úloh. Za každú správne vyriešenú úlohu dostanú ďalšiu.

 

  • Hodnotenie:

Nie je možné pridávať komentáre.

Odporúčame aj tieto aktivity

Súťaž

Labák

Online súťaž pre mladých vedátorov, v ktorej si nielen porovnajú svoje teoretické znalosti s rovesníkmi, ale taktiež sa naučia veľa nového vďaka pokusom či potrebe gúgliť. Tento online seminár je vhodní pre všetkých nadšencov matematiky, biológie, chémie a fyziky.

Viac info
Web a blog

El Croquis

Časopisy El Croquis sa sústreďujú najmä na tvorbu jednotlivých architektov, podrobne popisujúc ich projekty.  

Viac info
Na leto

International Summer School for Young Physicists

ISSYP je prestížna dvojtýždňová letná škola pre 40 študentov z celého sveta, ktorej cieľom je prehĺbiť znalosti stredoškolákov vo vysokoškolskej teoretickej fyzike organizovaná jedným z popredných fyzikálnych inštitútov súčasnosti – Perimeter Institute, na ktorých pôsobia popredný vedci zaoberajúci sa kvantovou teóriou gravitácie, kozmológiou, teóriou tuhých látok a mnohých iných odborov fyziky. Na stránke letnej škole je k dispozícii aj mnoho vynikajúcich prednášok z minulých letných škôl.    

Viac info
Film, video, kniha

Zločin a trest (F. M. Dostojevskij)

Mladý študent Raskoľnikov je nešťastný a rozpoltený. Kvôli finančným problémom musí opustiť štúdium práva. Požičiava si peniaze od úžerníčky, ktorú považuje za symbol zla. Je presvedčený, že existujú dve skupiny ľudí. „Obyčajní“, ktorí majú počúvať a riadiť sa zákonmi a „Výnimoční“, ktorí majú právo porušiť zákon v mene vyššieho dobra. V duchu tejto idey spácha lúpežnú vraždu, po ktorej zvádza ťažký vnútorný boj. Zmení ho až úprimná a čistá láska  Soni Marmeladovnej, vďaka ktorej sa začína postupne meniť. Po prečítaní tohto diela budeš mať určite hlavu plnú otázok. Čo znamená dobro a zlo, kde je ich hranica? Smieme ľudí rozdeliť do skupín tak, ako to urobil Raskoľnikov? Je možné ospravedlniť vraždu v mene vyššieho dobra?  

Viac info