Fyzika priestoročasu (E. Taylor, J. Wheeler)

Fyzika priestoročasu je učebnicou jedných z najlepších fyzikov 20. storočia zaoberajúcich sa teóriou relativity. Ich nadhľad a roky pedagogických skúseností sa preniesli do tejto knihy, v ktorej jednoduchým, unikátnym a aj stredoškolákom prístupným spôsobom prinášajú základný prehľad princípov špeciálnej teórie relativity. Od svojho vydania zostáva Fyzika priestoročasu najdostupnejším a najprehľadnejším úvodom do špeciálnej teórie relativity.

 

  • Hodnotenie:

Nie je možné pridávať komentáre.

Odporúčame aj tieto aktivity

Súťaž

Talent, umenie, kumšt

Ak si rád niečo vo voľnom čase navrhuješ alebo vyrábaš, skús sa zapojiť do tejto súťaže. Môžeš zaslať svoj výtvarný návrh šperku alebo hotový výrobok. Cieľom súťaže je vzbudiť u žiakov umeleckú tvorivosť, prejaviť zmysel pre fantáziu a estetické cítenie. Odmenou sú peňažné ceny.  

Viac info
Z iného súdka

BratMUN

Máš chuť zažiť na vlastnej koži ako prebieha zasadanie OSN? Na čom sa zhodne Hospodárska a sociálna rada v otázke hospodárskeho rastu EÚ v porovnaní s rýchlo sa rozvíjajúcou päticou krajín BRICS? Ako bude prebiehať diskusia Rozvojového programu OSN na tému zapojenia sa súkromných firiem do rozvojovej pomoci?   BratMUN je jednodňová akcia v Bratislave organizované slovenskými študentmi, pričom študenti modelujú zasadanie OSN. Ako ‘delegát’ na BratMUNe budeš zastupovať určitú krajinu a obhajovať jej najlepšie záujmy v jednotlivých výboroch OSN. Získaš tak jedinečnú možnosť prehĺbiť si geo-politické vedomosti a zažiť atmosféru a priebeh rokovaní na najvyššej úrovni.  

Viac info
Web a blog

Startitup

Novinky a zaujímavé informácie o svete startupov, pre podnikavejších študentov aj možnosť, ako sa zoznámiť s potenciálnymi klientami.  

Viac info
Film, video, kniha

Green brothers (Crash Course) – Chemistry

Prednášky Hanka Greena, celoživotného milovníka chémie, ale aj obdivovateľa tých, ktorí nám vďaka tejto vede nesmierne pomohli prehĺbiť chápanie nášho sveta.  

Viac info