Fyzika priestoročasu (E. Taylor, J. Wheeler)

Fyzika priestoročasu je učebnicou jedných z najlepších fyzikov 20. storočia zaoberajúcich sa teóriou relativity. Ich nadhľad a roky pedagogických skúseností sa preniesli do tejto knihy, v ktorej jednoduchým, unikátnym a aj stredoškolákom prístupným spôsobom prinášajú základný prehľad princípov špeciálnej teórie relativity. Od svojho vydania zostáva Fyzika priestoročasu najdostupnejším a najprehľadnejším úvodom do špeciálnej teórie relativity.

 

  • Hodnotenie:

Nie je možné pridávať komentáre.

Odporúčame aj tieto aktivity

Web a blog

History web

History web je slovenská stránka venovaná histórii. Pravidelne tam vychádzajú články jednak o novinkách v oblasti histórie, ale aj o starších veciach, ktoré sa oplatí sledovať.  

Viac info
Web a blog

Novinky z diania vo svete

Pre každého budúceho študenta medzinárodných vzťahov je kľúčové rozširovať si svoje obzory a jazykové schopnosti. Dosiahneš to napríklad tým, že budeš sledovať weby z rôznych krajín, ktoré ti ponúkajú tie najaktuálnejšie informácie o dianí vo svete. Tu je zopár tipov z obrovského množstva zdrojov, ktoré sú voľne dostupné na internete. http://www.bbc.com http://www.ft.com/home/europe http://www.wsj.com/europe http://www.economist.com/ http://www.aljazeera.com http://www.lemonde.fr http://www.euronews.com http://www.duelamical.eu  

Viac info
Web a blog

European Art

Pokiaľ maľuješ,kreslíš,v skratke robíš umenie a chceš sa o tvoje výtvory podeliť,tak stránka European Art je pre teba ako stvorená.Môžeš tam postovať svoje výtvory,pozerať výtvory druhých a ďalších veľa aktivít.Pre umelcov stránka ako stvorená.

Viac info
Súťaž

Google Science Fair

Google každoročne organizuje Science Fair - súťaž pre stredoškolákov ako ty, ktorých zaujíma veda a technológie. Tímy alebo jednotlivci majú prísť s vlastným projektom, ktorý následne treba odprezentovať. Ceny ozaj stoja za to, takže túto súťaž rozhodne nevynechaj!  

Viac info