freeCodeCamp

Open source komunita pre teba, vďaka ktorej sa naučíš programovať a potom si vyskúšať teóriu na praktických projektoch a konkrétnych zadaniach pre neziskovky. How cool is that? 🙂

 

https://www.freecodecamp.com/

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Web a blog

Lapham’s Quarterly

Pekný a prístupný časopis o histórii, ktorý je dostupný online v angličtine. Každe číslo je venované nejakej téme, ako napríklad jedlo, šport, zábava, rodina alebo mapy.  

Viac info
Web a blog

USMLE medical side

Chceš sa stať budúcim lekárom? Baví ťa veda a zároveň pomoc iným? Tak ty si ten pravý. Tu si môžeš vyskúšať, rôzne prípady pacientov a takisto sa priučiť medicínskym postupom. Hor sa do toho!

Viac info
Film, video, kniha

Myšlení rychlé a pomalé (D. Kahneman)

Nositeľ Nobelovej ceny za ekonómiu v tejto veľmi pútavej knihe zhŕňa svoje výskumy z psychológie – konkrétne z oblasti myslenia a rozhodovania. Poukazuje na iracionalitu ľudského rozhodovania, opisuje kognitívne skratky, ktoré používame pri rozmýšľaní a rozdeľuje ľudské myslenie na dva systémy: „rýchle” a „pomalé”.  

Viac info
Film, video, kniha

Váš mozek se dokáže změnit (D. Norman)

Mozog je biologickým základom psychického fungovania človeka. Táto kniha prístupnou formou podáva súčasné objavy z oblasti výskumu mozgu. Zaoberá sa najmä „plasticitou”, t.j. schopnosťou mozgu reagovať a meniť sa v reakciách na potreby organizmu, napríklad aj pri poraneniach mozgu.  

Viac info