Filmový kabinet

Prednáškový cyklus, veľmi vhodný pre stredoškolákov so záujmom o odborný výklad filmovej histórie. 10 stretnutí, 10 prednášok, 10 filmov a vysoká úroveň – vhodné aj ako predpríprava na VŠMU (resp. akúkoľvek filmovú školu).

http://www.aic.sk/kinolumiere/filmovy-kabinet/od-zrodu-po-kristove-roky-2015/

https://www.facebook.com/FilmovyKabinet?fref=ts

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Klub, krúžok, kurz

International Youth Institute

Iniciatíva vedená absolventmi Yale Young Global Scholars ponúka možnosť online diskusií v angličtine s mladými ľuďmi z celého sveta, pomocou skupinových videohovorov. Aj keď určitá úroveň angličtiny sa očakáva už pri požiadaní o členstvo, IYI je jedinečnou možnosťou ako si zlepšiť vyjadrovanie a diskutovať o pálčivých otázkach a témach, ktoré sa dotýkajú každého z náš. Momentálne sa do projektu zapájajú ľudia zo 40 krajín, účasť a členstvo sú zadarmo.  

Viac info
Z iného súdka

Odysea mysle

Na webe Odysea mysle sa môžeš zabaviť pri tímovom riešení zaujímavých spontánnych či dlhodobých úloh (konštrukcia strašidelného domu, dopravného prostriedku, a pod.). Registrovať sa na Slovenské národné kolo 2016 sa môžeš do 31.12.2015. Táto súťaž spočíva v tímovom riešení zaujímavých spontánnych či dlhodobých úloh (konštrukcia strašidelného domu, dopravného prostriedku, a pod.). Víťazný tím má možnosť reprezentovať Slovensko na Svetovom finále OM 2015    

Viac info
Film, video, kniha

Einstein: Jeho život a vesmír (W. Isaacon)

Walter Isaacon aj v biografii Alberta Einsteina nezaprel svoj neuveriteľný spisovateľský um, a tak nám neuveriteľným spôsobom prináša pohľad do osobného života, jedného z najznámejších géniov od útleho detstva. Walter Isaacon pracoval pri písaní tejto knihy s množstvom osobnej korešpondencie, ale aj rozhovormi s ľuďmi, vďaka čomu má čitateľ možnosť preniknúť do osobného života Alberta Einsteina vrátané jeho osobných problémov, pohľadu na náboženstvo a filozofiu.  

Viac info
Z iného súdka

Rozbehni sa

Máš nápad a nevieš ako začať? StarteR! Ti ukáže ako rozbehnúť nápad za pár týždňov.

Viac info