Faculty of Medicine

Stránka, ktorá stále pridáva nejaké zaujímavosti z medicíny, či už ide o nejaké nové metódy, výskum, rady pre medikov alebo zaujímavé prípady.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Na leto

CTY Summer Programs

Letné programy organizované CTY poskytujú možnosť základoškolákom a stredoškolákom z celého sveta ďalej rásť ako aj spoznávať komunitu ľudí z celého sveta, z ktorými môžu zdielať svoje zážitky a neobyčajnú chuť sa vzdelávať. Okrem odborného programu je súčasťou aj zážitkový program.  

Viac info
Súťaž

Astronomická olympiáda

Astronomická olympiáda je súťaž určená pre záujemcov o astronómiu a astrofyziku, ktorej cieľom je motivovať stredoškolákov o štúdium astronómie a astrofyziky. Mnoho jej bývalých riešiteľov v súčasnosti študujú na popredných zahraničných univerzitách. Najlepší študenti majú možnosť postúpiť na medzinárodné kolo (IOAA).  

Viac info
Sústredenia a semináre

Kockatý víkend

Kockatý víkend je víkendová akcia nielen pre riešiteľov Pikomatu alebo Pikofyzu, ale pre všetky deti, ktoré sú v 5. – 9. triede ZŠ alebo príme až kvarte osemročných gymnázií. Vítaní sú všetci fanúšikovia matematiky a fyziky, ktorí chcú zažiť víkend nabitý zábavou, hrami, novými kamarátmi a samozrejme zaujímavosťami a prednáškami z matematiky a fyziky.

Viac info
Film, video, kniha

Klasické diela psychológie

Čítať si o teóriách psychológov z učebníc je fajn, ale nič nenahradí čítanie diel samotných autorov. Prečítať si knihu od Fromma, Maslowa alebo Freuda ti pomôže odhaliť, ako títo klasici psychológie mysleli, akí boli pozorní a poctiví myslitelia, a ako sa ich zážitky a skúsenosti pretavili v ich teórie.  

Viac info