Expert

Expert – geniality show je zábavná vedomostná súťaž pre každého. Vyber si dve témy a dokáž, že si v nich expert! 🙂 Na výber máš Mozgolamy (logika, matika), Svetobežník (geografia), Tajomstvá prírody (fyzika, chémia, biola), Do you speak english? (anglina), Dejiny, udalosti, umenie (dejepis, umenie) a Góly, body sekundy (šport).

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

BBC Dokumentárne filmy

Rôzne časti biológie predstavené zaujímavým spôsobom v nádhernej vizuálnej forme. Pozri si napríklad: Life (Život), Frozen Planet (Zamrznutá Planéta)   Taktiež odporúčame iné dokumentárne filmy a TV kanály (Prima ZOOM, Discovery Channel, dokumenty na Dvojke)  

Viac info
Web a blog

Lapham’s Quarterly

Pekný a prístupný časopis o histórii, ktorý je dostupný online v angličtine. Každe číslo je venované nejakej téme, ako napríklad jedlo, šport, zábava, rodina alebo mapy.  

Viac info
Film, video, kniha

Cosmos (C. Sagan)

Cosmos je populárna vedecká knižka od astronóma a držiteľa Pulitzerovej ceny Carla Sagana. Jej 13 ilustrovaných kapitol korešponduje s 13 epizódami pôvodnej verzie dokumentárneho seriálu Cosmos.  

Viac info
Z iného súdka

Aj Ty v IT

Aj baby patria do IT! Presvedč sa o tom na workshopoch a projektoch iniciatívy Aj Ty v IT. Môžeš sa zapojiť napríklad do mentoringového programu pre stredoškoláčky. Vyber si svoju mentorku a vyskúšaj si život vysokoškoláčky na FIIT STU v Bratislave, FRI Žilinskej univerzity alebo FEI TU Košice!

Viac info