Expert

Expert – geniality show je zábavná vedomostná súťaž pre každého. Vyber si dve témy a dokáž, že si v nich expert! 🙂 Na výber máš Mozgolamy (logika, matika), Svetobežník (geografia), Tajomstvá prírody (fyzika, chémia, biola), Do you speak english? (anglina), Dejiny, udalosti, umenie (dejepis, umenie) a Góly, body sekundy (šport).

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Súťaž

MAKS

  MAKS je celoslovenská celoročná matematická súťaž. Nad maksovskými úlohami už rozmýšľalo takmer pol milióna žiakov. Zapojiť sa môžeš v priebehu celého roka. Úlohy sú netradičné a ich riešenie vyžaduje skôr zdravý úsudok ako náročné matematické vedomosti.

Viac info
Web a blog

IEEE Spectrum

Novinky z inžinierskeho sveta.  

Viac info
Film, video, kniha

The Why Axis: Hidden Motives and the Undiscovered Economics of Everyday Life (U. Gneezy, J. List)

Kniha skúma prečo ľudia robia svoje rozhodnutia a aké motívy môžu byť dostatočné, aby zmenili svoje konanie.  

Viac info
Web a blog

The College of Journalism

The College of Journalism je webstránka užitočná nielen pre žurnalistov BBC, no vôbec všetkých ľudí so záujmom o túto časť mediálnej sféry. Ponúka všeobecný prehľad oblasti žurnalistiky ako aj detaily relevantných udalostí v rámci spoločnosti.   Blog College of Journalism je jednou zo sekcií tejto stránky. Prináša zaujímavé blogposty, kde profesionáli diskutujú o aktuálnych trendoch a problémoch, s ktorými sa stretávajú pri svojej práci. http://www.bbc.co.uk/academy/journalism http://www.bbc.co.uk/blogs/blogcollegeofjournalism/posts/Beyond-the-World-Cup-A-media-guide-from-Qatar

Viac info