Expert

Expert – geniality show je zábavná vedomostná súťaž pre každého. Vyber si dve témy a dokáž, že si v nich expert! 🙂 Na výber máš Mozgolamy (logika, matika), Svetobežník (geografia), Tajomstvá prírody (fyzika, chémia, biola), Do you speak english? (anglina), Dejiny, udalosti, umenie (dejepis, umenie) a Góly, body sekundy (šport).

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Pobyty v zahraničí

Jazykové pobyty EF

Education First. Tak znie heslo tejto cestovnej agentúry, ktorá ponúka, okrem iného, pestrú škálu letných pobytov v zahraničí. Túžiš sa vybrať na očarujúco zelený Nový Zéland, užiť si pláž v Miami, či obzrieť Sagradu Familiu v Barcelone? Môžeš sa zbaliť a vybrať sa na dovolenku ako bežný turista, ale ako aktívny mladý človek určite uprednostníš možnosť vzdelávať sa počas rekreovania v cudzej krajine a rád popracuješ na rozvoji svojich jazykových schopností a aktívnom precvičovaní si jazyka s ostatnými účastníkmi pobytu či lektormi.

Viac info
Z iného súdka

Open Educational Consorcium

OEC je internetový portál, kde možno nájsť množstvo kurzov z popredných univerzít, špeciálne od univerzít, ktoré nie sú zapojené do iných iniciatív ako Coursera, edX, ...  

Viac info
Film, video, kniha

Řeč života

Autor bol vedúcim projektu “Ľudský genóm”, v tejto knihe vysvetľuje, aké informácie genóm poskytuje a ako s nimi narábať už dnes, na úsvite personalizovanej medicíny.  

Viac info
Film, video, kniha

Gattaca

Vincent je jeden z posledných ľudí, ktorí sa narodil z lásky svojich rodičov a nie pod dohľadom genetických inžinierov. Nedokonalý Vincent je preto "odsúdený" k práci upratovať v centre pre pestovanie dokonalých ľudí Gattaca. Ako sa vyrovná so svojím postavením na okraji spoločnosti? Vynikajúce sci-fi, ktoré sa snaží nájsť odpoveď na otázku, či je človek determinovaný svojimi vrodenými schopnosťami.  

Viac info