European Union Science Olympiad

EUSO je tímová vedecká súťaž, na ktorej môžeš predviesť svoje vedomosti z prírodných vied. Tvojím cieľom bude vyriešiť niekoľko praktických úloh, ktoré budú overovať tvoje vedomosti z biológie, chémie a fyziky. Je určená pre školákov do 16 rokov a každý rok sa koná v inej krajine Európskej únie (v roku 2017 v Dánsku).

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Steve Jobs (W. Isaacson)

Táto kniha pútavo a príbehovo zachytáva život jednej z najvýznamnejších a najkontroverznejších osobností Silicon Valley.  

Viac info
Web a blog

Moderní dejiny

Portál Moderní dejiny je určený učiteľom aj študentom, ktorí sa zaujímajú o históriu. Špecializuje sa na dejiny 20. a 21. storočia. Okrem nových objavov sa tu dočítaš aj o rôznych prebiehajúcich konferenciách, festivaloch a súťažiach, vďaka čomu budeš stále v obraze.  

Viac info
Film, video, kniha

In our time: Philosophy

V každom diely moderátor spovedá dvoch až troch hostí, ktorí sú odborníkmi na danú filozofickú tému a tiež učiteľmi na špičkových univerzitách. Show je veľmi príjemná na počúvanie i na zdokonalenie si angličtiny.  

Viac info
Web a blog

Codeforces

Codeforces je platforma, ktorá spája ľudí zaujímajúcich sa o programovanie. Na tejto platforme sú organizované aj preteky a „zápasy“ v programovaní, ktorých sa môžeš zúčastniť.  

Viac info