Erin Brockovich

Napínavá právnická dráma inšpirovaná skutočnými udalosťami. Príbeh o tom ako sa nezamestnanej rozvedenej matke 3 detí podarí svedomitou prácou odhaliť veľký prípad. Na tvojom dobre môže niekomu záležať, aj keď Ťa vôbec nepozná.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Environmentalisté pro jadernou energii (B. Comby)

Táto kniha propaguje jadrovú energiu, ktorá podľa autora (zakladateľa hnutia EFN – Environmentalists for Nuclear Energy) ako jediná môže uspokojiť energetické potreby planéty v 21. storočí a zároveň umožniť rozvoj chudobných krajín i ochranu životného prostredia. Kniha predstavuje nový prístup k energetickým potrebám planéty a predkladá jednoduché fakty, ktoré ti zodpovedajú otázky o existencii rádioaktivity v prírode, o relatívnom význame prírodnej radiácie, o použití rádioaktívneho žiarenia v medicíne, v armáde a v priemysle a jeho účinkoch na zdravie či o znečisťovaní životného prostredia pri spaľovaní fosílnych palív.  

Viac info
Film, video, kniha

After Tamerlane (J. Darwin)

Moderný pohľad na impériá od 15. storočia po dnešok. Darwin venuje rovnakú energiu (ak nie väčšiu) štúdiu impérií na strednom východe, v Indii a v Čine, tak aj tým ktoré vznikli v Európe. Kniha ukazuje ako se dá písať globálna história na základe ktorej si čitateľ uvedomí ako limitované európskym kontextom je jeho porozumenie sveta.  

Viac info
Súťaž

Conrad Challenge

Celosvetová súťaž pre 13-18 ročných v STEM v 2-5 členných tímoch v kategóriách: Aerospace & Aviation, Energy & Environment, Cyber Technology & Security and Health & Nutrition.  

Viac info
Z iného súdka

VIDA

Na ploche takmer 5000 m 2 na vás čaká cez 170 interaktívnych exponátov . Unikátna stála expozícia je rozdelená do štyroch tematických celkov: Planéta , Civilizácia , Človek a Mikrosvet. Samostatná časť Detské science centrum je venovaná deťom od 2 do 6 rokov. V Divadle vedy si potom môžete užiť naše pravidelná predstavenia plná zábavných pokusov. Ostatne pozrite sami na fotky alebo na virtuálnu prehliadku !

Viac info