Duolingo

Bezplatná aplikácia pre výučbu niekoľkých jazykov hravou metódou.

 

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Top documentary films

Rôzne dokumenty zo sveta technológií.  

Viac info
Z iného súdka

Noc výskumníkov

O tom, že vedci a inžinieri nie sú žiadni suchári a vedia to poriadne roztočiť aj v uliciach Bratislavy, Banskej Bystrice, Žiliny, Košíc, Popradu či Tatranskej Lomnice sa môžeš presvedčiť počas Noci výskumníkov, ktorá sa koná už tradične v septembri. Čakajú Ťa rôzne interaktívne vedecké prezentácie, prednášky, diskusie, výstavy, hudobné vystúpenia, veľkoplošné projekcie a mnohé ďalšie vstupy plné vedy i zábavy. http://www.nocvyskumnikov.sk/

Viac info
Na leto

Leto s Trojstenom

Chceš sa posunúť míľovými krokmi dopredu vo svete fyziky, matematiky či programovania, spoznať množstvo nových ľudí a naučiť sa pri tom veľa nového a užitočného? Tak určite nevynechaj LETO s TROJSTENOM! Láka ťa naozaj porozumieť fyzike v úplne inej hĺbke a rozsahu? Chceš porozumieť umelej inteligencii? Chceš raz vedieť programovať tak, že budeš môcť pracovať v tých najlepších slovenských izahraničných firmách? Chceš vedieť veci, o ktorých ti všetci vravia, že ešte nie sú pre teba? Práve pre teba sú tu tri dvojtýždňové letné školy!
Ak nechceš tráviť leto na letnej škole, ale radšej si oddýchnuť niekde blízko peknej prírody, je tu pre teba letný tábor Trojstenu. Zaži sedemdňový tábor s cieľom naučiť ťa čo-to z matematiky, fyziky a informatiky, spoznať ľudí s podobnými záujmami ako máš ty a popri všetkom sa aj poriadne zabaviť. Okrem množstva odborných a populárnych prednášok na teba čakajú netradičné športy, rôzne zážitkové hry, šifrovačka či iné dobrodružné a príjmené aktivity.
Prihlásiť sa môžeš na https://leto.trojsten.sk

Viac info
Z iného súdka

Festival fyzikálnych filmov

Festival Fyzikálnych Filmov je tvorivá súťaž tímov alebo jednotlivcov, žiakov základných a stredných škôl. Tvojou úlohou je natočiť krátke video v rozsahu 1-7 minút, ktoré zaujímavo prezentuje ich pohľad na vybraný fyzikálny jav, fenomén, teóriu alebo aj osobnosť z oblasti fyziky. Forme a kreativite sa medze nekladú, filmy môžu byť hrané, animované, dokumentárne.

Viac info