Duolingo

Bezplatná aplikácia pre výučbu niekoľkých jazykov hravou metódou.

 

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Súťaž

Informatická súťaž iBobor

Online informatická súťaž iBobor, ktorú pravidelne organizuje Fakulta matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave.  

Viac info
Súťaž

KSICHT

Korespondenční Seminář Inspirovaný CHemickou Tematikou je určený všetkým stredoškolákom, ktorí majú radi chémiu. Ponúka zábavu, poučenie a zaujímavosti z najrôznejších kútov chémie. Každoročne vychádzajú štyri série úloh, konajú se spoločné výlety a tí najlepší sa môžu zúčastniť záverečného sústredenia na Prírodovedeckej fakulte Karlovej univerzity. Pochopíš, že chemici rozhodne nie sú žiadni suchári v bielych plášťoch! ;-)  

Viac info
Film, video, kniha

Sofiin svet (J. Gaarder)

Ak vo voľnom čase čítaš beletriu a baví ťa učiť sa nové veci prostredníctvom príbehu, skús siahnuť po tejto kultovej knihe. Sofiin svet je pútavý a vtipný román, ktorý odhaľuje dejiny filozofie prostredníctvom príbehu o dievčati, ktoré začne dostávať záhadné listy od tajomného pisateľa.  

Viac info
Na leto

Letná škola filmového jazyka

Ak chceš študovať filmarinu, toto je kurz pre teba. Získaš tu základné poznatky z oblasti scenáristiky, dramaturgie, réžie a postprodukčného spracovania prostriedkami videotechnológií. Zoznámiš sa pritom so základnými žánrovými oblasťami spravodajstva, publicistiky, dokumentárnej tvorby, hranej filmovej a televíznej tvorby. Počas pobytu budeš navyše vytvárať vlastný film/dokument.  

Viac info