DofE: Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu

Komplexný rozvojový program pre teba, ktorý si môžeš ušiť presne na mieru. Rozvíjaj svoj talent a sústreď sa na predmety, ktoré ťa bavia, zapoj sa ako dobrovoľník, športuj a zorganizuj si vlastnú dobrodružná expedíciu. Nezáleží na predmete, alebo odbore, ktorému sa chceš venovať, DofE Ti pomôže posunúť sa vo všetkých smeroch.

 

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Dobrovoľníctvo

Internetová poradňa pre mladých

Možno nevieš, kto práve potrebuje pomoc – daj všetkým možnosť dostať ju! Povedz o internetovej poradni svojim kamarátom, alebo ju zdieľaj na Facebooku.  

Viac info
Súťaž

Súťaž Asociácie učiteľov chémie Rakúska

Súťaž zameraná na zmenu výučby chémie na experimentálnu, ktorú každé dva roky vyhlasuje Asociácia učiteľov chémie Rakúska. Na štart experimentálneho projektu zapojené tímy/školy dostanú učebné pomôcky v hodnote 1000 eur.  

Viac info
Súťaž

IJSO: Olympiáda mladých vedcov

IJSO, teda International Junior Science Olympiad, je súťaž motivovaných žiakov pre fyziku, chémiu a biológiu. Treba pri nej experimentovať a vedieť pohnúť rozumom. Ak máš rád prírodné vedy, nebojíš sa niečo porátať, experimentovať v labáku a si mladší ako 16 rokov, potom je IJSO súťaž práve pre teba! Súťaž má domáce kolo, ktoré prebieha elektronicky, a potom môžeš byť pozvaný priamo na celoštátne kolo. Úspechy z ostatných súťaží sa zohľadňujú tiež, takže ich nezabudni riešiť. Odmenou je možnosť sa prebojovať až na medzinárodné kolo, ktoré už bolo v Indii, na Bali či v Argentíne.  

Viac info
Film, video, kniha

Berlínsky denník (W. Shirer)

Berlínsky denník je záznam amerického novinára Williama Shirera, ktorý pôsobil ako zahraničný reportér v Európe. Sledoval vzostup nacizmu a prvé roky druhej svetovej vojny. Berlínsky denník vyšiel prvý raz v roku 1941 a okamžite sa stretol s veľkou odozvou. Na jeho základe Američania posudzovali udalosti v Európe. Išlo o ten ideálny prípad, keď sa správny novinár objavil na správnom mieste. Kniha - napísaná novinárom ako očitým svedkom - predstavovala a stále predstavuje jedno z mála diel svojho druhu.  

Viac info