Digitálna Garáž od Googlu

Absolvuj online kurz a získaj certifikát v online marketingu od Googlu úplne zadarmo. Nič náročné, veľmi užitočné a maximálne na 8 hodín. Po absolvovaní Digitálnej Garáže dostaneš  certifikát od Google, ktorý sa ti môže zísť a dobre vyzerať v CVčku. 

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Pobyty v zahraničí

Youth Folk High Schools

Danish Folk High Schools nie sú klasickými „high schools“, ale modernými neformálnymi vzdelávacími inštitúciami. Ponúkajú niekoľkomesačné štúdium v odboroch ako dejiny, umenie, hudba, film, divadlo, fotografia či filozofia, ktoré sú skvelou prípravou (nielen) na štúdium a kariéru v médiách.   Kurzy určené pre študentov vo veku 16-19 rokov ponúkajú školy pod názvom Youth Folk High Schools. Grantová schéma Európskej únie pre tento program poskytuje slovenským študentom možnosť štipendia, ktoré pokryje väčšinu výdavkov.   Viac informácií o študijných programoch a štipendiách nájdeš na SAIA alebo priamo na webstránkach jednotlivých škôl. Školy: http://www.danishfolkhighschools.com/ http://www.euh.dk/welcome-to-euh/ http://www.uhr.dk/engelsk/ Štipendiá: http://www.ipc.dk/apply/financial-support/iu-grant-scheme/ http://granty.saia.sk/Pages/ProgramDetail.aspx?Program=254

Viac info
Film, video, kniha

The Big Questions (R. Solomon, K. Higgins)

Pútavé predstavenie filozofických problémov a otázok od skvelého popularizátora filozofie a jeho manželky, tiež filozofky.  

Viac info
Film, video, kniha

Jeruzalem: Dejiny mesta od založenia po súčasnosť (S. Sebag Montefiore)

Simon Sebag Montefiore si vybral veru ťažký oriešok. Podať dejiny mesta, v ktorom sa rodili a výrazným spôsobom ovplyvňovali tri svetové náboženstvá, nie je vôbec jednoduché, on to však zvládol s prehľadom. Na históriu mesta nazerá cez optiku jej obyvateľov, pričom sa vyhýba čiernobielo formulovaným záverom. Výsledkom je pútavá a mimoriadne pestrofarebná mozaika príbehov, ktoré tvoria ucelený obraz o dejinách Jeruzalema od jeho najstarších čias až po súčasnosť.  

Viac info
Web a blog

The Financial Times

Pravidelné čítanie svetového média ako The Financial Times ti pomôže jednak s angličtinou a slovnou zásobou v odbornej terminológii, takisto však hrá kľúčovú rolu v nadobúdaní všeobecného prehľadu v oblasti biznisu, financií a politického diania.   FT ponúka skúšobný 4-týždňový nelimitovaný prístup ku všetkým článkom za €1 a tiež zľavu pre študentov.  

Viac info