Digitálna Garáž od Googlu

Absolvuj online kurz a získaj certifikát v online marketingu od Googlu úplne zadarmo. Nič náročné a veľmi užitočné. Po absolvovaní Digitálnej Garáže dostaneš  certifikát od Google, ktorý sa ti môže zísť a dobre vyzerať v CVčku. 

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Interstellar

Interstellar nepatrí do kategórie sci-fi filmov, pri ktorých ostáva šikovnému fyzikovi rozum stáť. Pri príprave Interstellaru spolupracovali poprední vedci zaoberajúci sa všeobecnou teóriou relativity, ako napríklad Kip Thorne. Precíznosť a presnosť špeciálnych efektov vo filme zašla až tak ďaleko, že vďaka Interstellaru, alebo lepšie povedané jeho rozpočtu, bolo publikovaných niekoľko nových vedeckých článkov o vizualizáciách čiernych dier. Pre svoje špeciálne efekty je Interstallar v súčastnosti dokonca odporúčaný ako doplnok na kurzoch všeobecnej teórie relativity. Okrem špeciálnych efektov je Interstellar zaujímavý aj po dejovej stránke.  

Viac info
Film, video, kniha

BBC Dokumentárne filmy

Rôzne časti biológie predstavené zaujímavým spôsobom v nádhernej vizuálnej forme. Pozri si napríklad: Life (Život), Frozen Planet (Zamrznutá Planéta) Taktiež odporúčame iné dokumentárne filmy a TV kanály (Prima ZOOM, Discovery Channel, dokumenty na Dvojke)  

Viac info
Súťaž

Generácia Euro

Táto medzinárodná súťaž je určená tímom študentov v posledných ročníkoch stredných škôl, ktorých baví ekonómia a ktorí by sa chceli dozvedieť viac o financiách a menovej politike. Generácia €uro ti dáva príležitosť interaktívnym spôsobom sa dozvedieť, ako funguje menová politika v eurozóne a aký má vplyv na ekonomiku ako celok. Na víťazov čakajú ceny i príležitosť zúčastniť sa na finálnom odovzdávaní cien v Európskej centrálnej banke vo Frankfurte nad Mohanom. Prvé dve kolá prebiehajú on-line.

Viac info
Film, video, kniha

Boh pred súdom

Strhujúci televízny film ideálny pre všetkých, ktorých láka filozofia náboženstva alebo religionistika. Nech to znie akokoľvek zvláštne, pred súdom sa ako obžalovaný ocitá samotný Boh. Uväznení v koncentračnom tábore sa pýtajú: Ak je Boh všemohúci a dobrý, ako je možné, že existuje na svete utrpenie? Ako mohol dopustiť takú ohavnosť, akou je holokaust? Tento film je síce náročnejší na pozeranie, ale je famóznym prehľadom najrôznejších argumentov k tejto téme a skvelou ukážkou toho, ako by mala vyzerať filozofická debata. Dozvieš sa tiež veľa o židovskom náboženstve a histórii.  

Viac info