Dějepisná soutěž studentů gymnázií ČR a SR

Zapoj sa do najväčšej súťaže študentov gymnázií v Čechách a na Slovensku. 75 gymnázií je zárukou ostrej konkurencie, takže svoje dejepisné znalosti určite dobre prevetráš!

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Googled: The End of the World As We Know It (K. Auletta)

Ken Auletta v tejto knihe vraví o tom, ako úspech Google radikálne zmenil svet, predpovedá budúcnosť médií a spolupracuje pritom s tými najpovolanejšími - zakladateľmi Google Larry Pageom a Sergeyom Brinom, Marcom Andreessenom či mediálnym magnátom Billom Campbellom.  

Viac info
Film, video, kniha

Dějiny psychologie (H. Morton)

Psychológia, ako každá veda, má svoju históriu. Môžeš sa tu dočítať o významných osobnostiach psychológie, v akej dobe žili, a ako ich osobný život ovplyvňoval vedeckú činnosť. Výborné pre spravenie si základného prehľadu o rôznych smeroch v psychológii.  

Viac info
Film, video, kniha

Muž, ktorý vynašiel 20. storočie (R.Lomas)

Prečítaj si knihu, ktorá sa opiera o Teslove vlastné zápisky aj nedávno zverejnené spisy FBI a po prvý raz odhaľuje skutočný rozsah Teslovho vedeckého génia.

Viac info
Pobyty v zahraničí

Letný transatlantický seminár Benjamína Franklina

Cieľom tohto programu je rozvíjať a upevňovať vzťahy medzi americkou a európskou mládežou a vytvárať skupinu mladých lídrov, ktorí budú rozširovať svoje vedomosti a skúsenosti medzi svojimi rovesníkmi. Ak ťa láka byť medzi rozhodujúcimi osobnosťami v tvojej škole, či krajine, určite sa ti zídu poznatky a kontakty z tohto zahraničného programu.   Pozor, nepremeškaj deadline na prihlášky, ktorý je väčšinou už vo februári.  

Viac info