Dějepisná soutěž studentů gymnázií ČR a SR

Zapoj sa do najväčšej súťaže študentov gymnázií v Čechách a na Slovensku. 75 gymnázií je zárukou ostrej konkurencie, takže svoje dejepisné znalosti určite dobre prevetráš!

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Pobyty v zahraničí

Týden vědy na Jaderce

Zaži týždeň plný vedy v lete na Fakultě jaderná a fyzikálně inženýrská v Prahe. Dozvieš sa viac o chaotickej dynamike, termojadrovej fúzii, holografii a supravodivosti. Uvidíš tokamak, termojadrový reaktor, gamma nôž alebo unikátny laserový systém. A možno aj zistíš, ako vyrobiť diamant či ktoré prvky z periodickej tabuľky môžeš bezpečne zjesť :) A to je iba malá ochutnávka! http://tydenvedy.fjfi.cvut.cz/  

Viac info
Film, video, kniha

Here Comes Everybody: The Power of Organizing Without Organizations (C. Shirky)

Pre väčšinu čitateľov táto kniha nie je nijako objavná. Je však brilantným prehľadom toho, čo každý z nás pozná a príručkou súčasných trendov v nových médiách. Autor skúma dôsledky slobody, ktorú nám internet dal, vraví o tom, ako sociálne médiá umožňujú organizovať bez potreby tradičných organizačných štruktúr a tento jav vysvetľuje na príkladoch Wikipedia, Twitter či Flickr.  

Viac info
Web a blog

Web Gallery of Art

Prehľadná a komplexná webová galéria umeleckých diel európskych umelcov približne od roku 1000 do 1900. Poteší oko, ale taktiež sa zíde pri tvorbe školských prác.  

Viac info
Film, video, kniha

Meditácie (R. Descartes)

René Descartes, jeden z najväčších mysliteľov ranného novoveku, sa zatvoril jedného pekného večera do svojej pracovne a začal hľadať. Nehľadal ani stratené pero, ani papuče. Hľadal istotu. Pýtal sa sám seba – čím si vlastne môžem byť istý? Odpoveď neprezradíme, obsahuje ju jeho šesť meditácií, dielo, po ktorom už filozofia nebola taká, ako predtým.  

Viac info