Dejepisná olympiáda

Olympiády nie sú len pre športovcov. V tej dejepisnej namiesto svalov potrápite hlavne svoje mozgové závity. V 3. ročníku sa môžete zapojiť do dvoch kategórií. Buď napíšete samostatnú prácu na ľubovoľnú tému z regionálnej histórie, alebo si vyberiete jednu zo zadaných tém (napr. Vojnové konflikty v dejinách strednej Európy v 15. – 20. storočí), ktoré sú každý rok iné. Súťaží sa v troch kolách (školské, krajské, celoštátne) a všetky sa skladajú z písomnej (vypracovanie testu) a ústnej (obhajoba práce) časti.

 

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Rain Man

Ak ste ešte nestretli človeka s autizmom, Dustin Hoffman ho v tomto filme zahral excelentne (aj keď nie všetci ľudia s autizmom majú výnimočné schopnosti). http://www.imdb.com/title/tt0095953/ http://www.csfd.cz/film/5954-rain-man/

Viac info
Film, video, kniha

Quantum: Einstein, Bohr And The Great Debate About The Nature Of Reality (M. Kumar)

Pre mnohých ľudí, je kvantová teória záhadnou nepreniknuteľnou oblasťou vedy. A mnoho rokov do nej nevedeli preniknúť ani samotní vedci. Táto kniha prezentuje históriu tejto vedeckej revolúcia. Sústreďuje sa na konflikt medzi Einsteinom a Bohróm o povahe fyzikálnej reality a nášho sveta.  

Viac info
LEAF

TalentGuide

TalentGuide je mentoringový program, ktorý ťa prepojí s úspešnými vysokoškolákmi a mladými profesionálmi. Ak študuješ na strednej škole, chceš pracovať na svojom rozvoji a rád by si spoznal názor staršieho, skúsenejšieho človeka na svoje ciele a aktivity, zapoj sa do TalentGuide a hľadaj odpovede v priateľskom dialógu s mentorom. Piati vybraní študenti získajú v rámci programu aj štipendium na top letné rozvojové programy v zahraničí.

Viac info
Film, video, kniha

Neboj sa byť normálnym!

O problémoch sa nehovorí? Slovenskí psychológovia a terapeuti hovoria o problémoch každého z nás.  

Viac info