Dejepisná olympiáda

Olympiády nie sú len pre športovcov. V tej dejepisnej namiesto svalov potrápite hlavne svoje mozgové závity. V 3. ročníku sa môžete zapojiť do dvoch kategórií. Buď napíšete samostatnú prácu na ľubovoľnú tému z regionálnej histórie, alebo si vyberiete jednu zo zadaných tém (napr. Vojnové konflikty v dejinách strednej Európy v 15. – 20. storočí), ktoré sú každý rok iné. Súťaží sa v troch kolách (školské, krajské, celoštátne) a všetky sa skladajú z písomnej (vypracovanie testu) a ústnej (obhajoba práce) časti.

 

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Web a blog

Scientific American

Scientific American je internetový portál a časopis prinášajúci pomerne rozsiahle, no pre laika prístupné články z aktuálnych oblastí vedy a inžinierstva. Môže byť skvelou voľbou ako si potrénovať angličtinu a zlepšiť si, či zrýchliť sa v schopnosti kriticky analyzovať text v angličtine.  

Viac info
Web a blog

Matmix

Časopis venovaný matematike pre študentov stredných škôl. Na stránke sa dá nájsť veľa archívnych čísel.  

Viac info
LEAF

Stories Investment Centre

Máš projekt, start-up alebo unikátnu vzdelávaciu príležitosť doma či v zahraničí? Stories Invetment Centre je priebežný grantový program, ktorý ti ponúka  individuálnu podporu pri ich plánovaní alebo finančnú podporu pri ich realizácii. Projekt si môžeš podať kedykoľvek prostredníctvom tohto formuláru.

Viac info
Súťaž

PraSe

Matematický korespondenčný seminár PraSe (PRAžský SEminář) je celoročná súťaž organizovaná študentmi Matematicko-fyzikálnej fakulty Univerzity Karlovej v Prahe. Počas roku budeš dostávať sady úloh, v ktorých budeš musieť uplatňovať tradičné aj netradičnejšie spôsoby riešenia. Vďaka tomuto semináru sa naučíš dobre formulovať svoje riešenia, užiješ si veľa zábavy pri riešení príkladov doma, či na sústredení a ak sa ti podarí stať sa úspešným riešiteľom, zoberú ťa na MFF Univerzity Karlovej bez prijímačiek.  

Viac info