CTY Summer Programs

Letné programy organizované CTY poskytujú možnosť základoškolákom a stredoškolákom z celého sveta ďalej rásť ako aj spoznávať komunitu ľudí z celého sveta, z ktorými môžu zdielať svoje zážitky a neobyčajnú chuť sa vzdelávať. Okrem odborného programu je súčasťou aj zážitkový program.

 

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

LEAF

Webinár: Ako sa zorientovať vo svete CV-čiek a motivačných listov?

Na pomoc tým, ktorí sa hlásia na stáže alebo absolventské pozície je tu webinár, kde sa dozviete viac o tom, čo sa oplatí spomenúť a čo radšej na vynechať, keď dávate dokopy CV a motivačné listy.

Viac info
Z iného súdka

Aurelium

Centrum vedy je miesto, kde sa prelína zábava s učením v duchu hesla Jána Amosa Komenského „Škola hrou“, kedy je vedecký poznatok alebo akékoľvek učivo skryté v zábavnom experimente. Centrum vedy používa neformálne metódy, vyvažuje prvky hry a vzdelávania. Idea centra vedy vychádza z názoru, že najlepšie sa každý učí pomocou vlastných skúseností a zážitkov. Preto sa snaží všetkým návštevníkom dať príležitosť všetko vyskúšať a prísť na mechanizmus, akým daná vec funguje. Všetko je do značnej miery v rukách návštevníka. Hlavnou myšlienkou centra vedy je popularizovať vedu formou prístupnou širokej verejnosti tak, aby si každý z návštevníkov odniesol nové poznatky, zážitky a nové vedomosti. Zážitkové centrum vedy Aurelium je určené  pre mládež od 12 rokov, pretože exponáty vyžadujú základné znalosti fyziky, ktoré návštevníkom pomôžu pri ďalšom rozvoji vedomostí.

Viac info
Súťaž

Šalianský Maťko

Populárna súťaž Jozefa Cígera Hronského v prednese slovenských povestí Šaliansky Maťko.

Viac info
Film, video, kniha

Čo robí slovo skutočným?

Tento TED v angličtine (môžeš si navoliť aj titulky) rozmýšľa nad tým, že ako vieme, že slovo naozaj existuje? Tým, že je v slovníku? Na tieto otázky odpovedá lingvistka, ktorá sa zaoberá históriou jazyka.  

Viac info