Cosmos (C. Sagan)

Cosmos je populárna vedecká knižka od astronóma a držiteľa Pulitzerovej ceny Carla Sagana. Jej 13 ilustrovaných kapitol korešponduje s 13 epizódami pôvodnej verzie dokumentárneho seriálu Cosmos.

 

  • Hodnotenie:

Nie je možné pridávať komentáre.

Odporúčame aj tieto aktivity

Web a blog

Zvoľ si info

V dnešnej informačne nabitej dobe je veľmi dôležité rozlišovať spoľahlivé informácie od tých zavádzajúcich. Tvorcovia iniciatívy Zvol si info prirovnávajú internet k supermarketu - ani v obchode si nekúpiš hocijaký výrobok len preto, že ho tam majú. Vymysleli preto Surfárovho sprievodcu internetom, ktorý ti pomôže zorientovať sa medzi záplavou článkov, v ktorých sa dennodenne topíš na nete.

Viac info
Film, video, kniha

Iron Man

Film o tom, čo všetko inžinier dokáže (s dostatkom prostriedkov).  

Viac info
Súťaž

Google Science Fair

Google každoročne organizuje Science Fair - súťaž pre stredoškolákov ako ty, ktorých zaujíma veda a technológie. Tímy alebo jednotlivci majú prísť s vlastným projektom, ktorý následne treba odprezentovať. Ceny ozaj stoja za to, takže túto súťaž rozhodne nevynechaj!  

Viac info
Film, video, kniha

Psychologie (R. Atkinsonová a kol.)

Kniha, ktorá v encyklopedickej podobe pokrýva základné témy psychológie ako modernej vedy – od vnímania až po komplexné procesy, ako je psychopatológia.  

Viac info