Code Academy

Interaktívna škola programovania v rôznych jazykoch.

 

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Web a blog

Biopédia

Pekné (a užitočné) zhrnutie stredoškolskej biológie. Stránka obsahuje aj „MegaTest“ pre nadšencov a odkazy na ďalšie zaujímavé linky.  

Viac info
Film, video, kniha

Pôvod druhov (Ch. Darwin)

Kniha Pôvod druhov patrí k najvýznamnejším a najprevratnejším vedeckým prácam vôbec. Je to dlhé čítanie, ale získaš v biológii nevídaný nadhľad.  

Viac info
Súťaž

Generácia Euro

Táto medzinárodná súťaž je určená tímom študentov v posledných ročníkoch stredných škôl, ktorých baví ekonómia a ktorí by sa chceli dozvedieť viac o financiách a menovej politike. Generácia €uro ti dáva príležitosť interaktívnym spôsobom sa dozvedieť, ako funguje menová politika v eurozóne a aký má vplyv na ekonomiku ako celok. Na víťazov čakajú ceny i príležitosť zúčastniť sa na finálnom odovzdávaní cien v Európskej centrálnej banke vo Frankfurte nad Mohanom. Prvé dve kolá prebiehajú on-line.

Viac info
Sústredenia a semináre

Sústredenia korešpondenčných seminárov

Mnohé korešpondenčných semináre organizujú na začiatku leta týždňové sústredenia pre svojich najlepších riešiteľov, kde sa snažia poskytnúť priestor na ďalší odborný rast nadaných študentov ako aj vytvoriť množstvo zážitkového programu a priestoru na vytváranie silnej komunity nadaných a šikovných mladých ľudí. Stačí si teda zvoliť nejaký korešpondenčný seminár, svedomito ho riešiť a nezabudnúť sa prihlásiť na letné sústredenie.  

Viac info