Čo vieš o hviezdach?

Súťaž Čo vieš o hviezdach je určená pre jednotlivcov, všetkých záujemcov o astronómiu, od žiakov 4.ročníka základných škôl až po maturantov. Súťaž je určená pre jednotlivcov, všetkých záujemcov o astronómiu. Obsahovú náplň budú tvoriť otázky z nasledujúcich okruhov: z astronómie, astrofyziky, histórie astronómie a astronomických prístrojov astronómii a slnečnej sústavy. Súťaž prebieha v niekoľkých kolách a má postupový charakter. Súťaž je skvelou prípravou na medzinárodné astronomické súťaže.

 

  • Hodnotenie:

Nie je možné pridávať komentáre.

Odporúčame aj tieto aktivity

Súťaž

Moje ľudské práva

Slovenské národné stredisko pre ľudské práva ti ponúka príležitosť zúčastniť sa na súťaži v písaní esejí na viaceré témy súvisiace s ľudskými právami. Chce tým podporiť záujem o tému dodržiavania ľudských práv a o kľúčové otázky multikulturalizmu, rodovej rovnosti, nediskriminácie a práv detí. http://snslp.sk/CCMS/files/SNSLP_s%C3%BA%C5%A5a%C5%BE_eseje-plag%C3%A1t.pdf http://snslp.sk/#page=2419

Viac info
Súťaž

MAKS

  MAKS je celoslovenská celoročná matematická súťaž. Nad maksovskými úlohami už rozmýšľalo takmer pol milióna žiakov. Zapojiť sa môžeš v priebehu celého roka. Úlohy sú netradičné a ich riešenie vyžaduje skôr zdravý úsudok ako náročné matematické vedomosti.

Viac info
Pobyty v zahraničí

International Research School (Rusko)

International Research School je príležitosť vyskúšať si robiť skutočný výskum v moderných laboratóriách, a pri tom si získať množstvo nových priateľov. Za 10 dní prejdeš v projekte cez všetky dôležité fázy - od hypotézy a stanovenia si cieľov po prezentáciu výsledkov pred kolegami. IRS je organizovaná každoročne v júni a júli pre 14-16 ročných účastníkov.  

Viac info
Film, video, kniha

Baštrng: Povinné čítanie trochu inak

Vtipné spracovanie povinného čítania od Baštrnga, ktoré si je ľahké zapamätať.

Viac info