Čo keby? (Randall Munroe)

Tvorca populárneho webového komiksu xkcd Randall Munroe dáva v tejto knihe zábavné a poučné odpovede na dôležité otázky, ktoré vám azda nikdy nenapadlo položiť.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Green brothers (Crash Course) – Chemistry

Prednášky Hanka Greena, celoživotného milovníka chémie, ale aj obdivovateľa tých, ktorí nám vďaka tejto vede nesmierne pomohli prehĺbiť chápanie nášho sveta.  

Viac info
Web a blog

Udemy

Portál ponúkajúci možnosť zapísať sa na tisíce zaujímavých online kurzov.  

Viac info
Film, video, kniha

Improving Decisions About Health, Wealth and Happiness (C. Thaler a R. Sunstein)

Kniha o predsudkoch ľudí pri ich každodenných rozhodnutiach a o tom ako to použiť pri zlepšení ich rozhodovania. Priniesla do ekonómie novú vlnu rozmýšľania o spôsoboch ako vie spoločnosť pomôcť ľuďom robiť lepšie rozhodnutia – napríklad ako ľudí podporiť v dodržaní predsavzatia sporiť si viacej alebo utrácať rozumnejšie.  

Viac info
Z iného súdka

SlavCon

SlavCon je trojdňový festival zameraný na fantasy, históriu a mytológiu. Historická línia festivalu sa sústreďuje predovšetkým na Slovanov, ich zvyky a kultúru a tiež na obdobie stredoveku. Pútavými a zrozumiteľnými, ale zároveň odbornými prednáškami a workshopmi, vám priblíži rôzne éry našej histórie a ich zaujímavosti. Budete mať možnosť vidieť šermiarske súboje, vyskúšate si obliecť zbroj, strieľať z luku, ochutnáte stredoveký chlieb a mnoho iného. Predovšetkým však strávite tri dni v spoločnosti podobne naladených ľudí ako ste vy a budete mať možnosť nájsť si množstvo nových priateľov.  

Viac info