Čistá duša

Film inšpirovaný životným príbehom Johna Forbes Nasha, mimoriadne nadaného matematika a neskôr nositeľa Nobelovej ceny za ekonómiu.

 

  • Hodnotenie:

Nie je možné pridávať komentáre.

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Thinking Fast and Slow (D. Kahneman)

Jedna z najvplyvnejších kníh posledných pár rokov, jej autorom je nositeľ Nobelovej ceny za ekonómiu v roku 2002. Na niekoľkých psychologických experimentoch vysvetľuje, ako sa ľudia správajú iracionálne v určitých každodenných podmienkach. Môžeš si prečítať anglický originál alebo český preklad.  

Viac info
Web a blog

IEEE Spectrum Automaton

Blog o automatizácii.  

Viac info
Film, video, kniha

Fyzika (D. Halliday, R. Resnick, J. Walker)

Kurz Fyziky od pána Hallidaya patrí k tomu najlepšiemu po čom môže nadšený stredoškolák siahnuť. Stredoškolsky prístupným a nie zložitým je v tejto päťdielnej učebnice zhrnuté všetko podstatné zo základného kurzu fyziky, t.j. toho, čo by mal každý fyzik alebo budúci študent fyziky vedieť.  

Viac info
Film, video, kniha

After Tamerlane (J. Darwin)

Moderný pohľad na impériá od 15. storočia po dnešok. Darwin venuje rovnakú energiu (ak nie väčšiu) štúdiu impérií na strednom východe, v Indii a v Čine, tak aj tým ktoré vznikli v Európe. Kniha ukazuje ako se dá písať globálna história na základe ktorej si čitateľ uvedomí ako limitované európskym kontextom je jeho porozumenie sveta.  

Viac info