Čistá duša

Film inšpirovaný životným príbehom Johna Forbes Nasha, mimoriadne nadaného matematika a neskôr nositeľa Nobelovej ceny za ekonómiu.

 

  • Hodnotenie:

Nie je možné pridávať komentáre.

Odporúčame aj tieto aktivity

Pobyty v zahraničí

Stanford Summer Institutes

Stanford Summer Institutes sú trojtýždňové intenzívne letné školy pre študentov vo veku od 11 do 17 rokov poskytujúce špičkové kurzy z oblastí modernej fyziky ako relativita, kvantová mechanika, časticová fyzika a štúdia základných experimentov modernej fyziky, ktoré navždy zmenili jej tvár.  

Viac info
Súťaž

Stredoškolská odborná činnosť (SOČ)

SOČka je veľmi známa súťaž, do ktorej svojich šikovných študentov zapája zvyčajne každá stredná škola. O čom to vlastne je? Je to veľmi jednoduché. Stačí si vybrať jednu z ponúkaných oblastí, ktoré sa každý rok trochu obmieňajú, ale na svoje si vždy prídu milovníci prírodných aj humanitných vied a umenia. Potom už len treba napísať prácu na tému, ktorú si sám vyberieš a ktorá ťa baví. Môžeš požiadať o pomoc svojho učiteľa, ktorý ťa tiež pripraví na finálnu časť súťaže, ktorou je obhajoba pred odbornou komisiou. SOČ môžeš smelo považovať za prípravu na bakalársku či diplomovú prácu na VŠ.  

Viac info
Film, video, kniha

Čo robí slovo skutočným?

Tento TED v angličtine (môžeš si navoliť aj titulky) rozmýšľa nad tým, že ako vieme, že slovo naozaj existuje? Tým, že je v slovníku? Na tieto otázky odpovedá lingvistka, ktorá sa zaoberá históriou jazyka.  

Viac info
Film, video, kniha

Ako sa nestať pacientom

Zbierka vtipných a elegantných článkov z pera českého lekára Jana Hnízdila, ktorý je presvedčený o tom, že okrem predpisovania liekov by sa lekári mali pozerať na pacientov celostne a hľadať širšie príčiny a súvislosti ich chorôb.

Viac info