Cestou necestou

Cestou necestou je videosprievodca krajinou, ktorý ti ukáže nielen miestnu kuchyňu či turisticky vyhľadávané miesta, ale vďaka slovenskému sprievodcovi žijúcemu v tejto krajine spoznáš aj miestnu kultúru, tradície a morálku.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Becoming YouTube

Becoming YouTube je projekt úspešného britského žurnalistu Benjamina Cooka určený najmä pre hardcore fanúšikov tohto média. Každý z dvanástich dielov odpovedá na jednu otázku spojenú s obrovským fenoménom, ktorým sa YouTube stal. Cook pri natáčaní spolupracoval s najznámejšími tvorcami YouTube komunity. Dokumentárny seriál spojil s komédiou, skečom a fantasy, čim sa mu podarilo divákov dokonale vtiahnuť do niekedy absurdného sveta sociálnych médií.  

Viac info
Z iného súdka

Stanica Žilina-Zárečie

V Žiline sa stále niečo deje. Či už sú to workshopy, prednášky, premietania, koncerty alebo výstavy. Nezávislý kultúrny priestor Stanica Žilina-Zárečie sa oplatí sledovať a mať prehľad o jej aktivitách..  

Viac info
Film, video, kniha

O slobode (J. S. Mill)

Základné dielo filozofie slobody prejavu a liberalizmu. Mill vo svojom najznámejšom diele pojednáva o užitočnosti diskusie, slobodného vyjadrovania názoru či neoprávnenosti potláčania menšinových názorov. Okrem toho Mill rozoberá aj spornejšie otázky, ako je napríklad tá, ako človeka posúvajú vpred aj zlé rozhodnutia. Toto dielo umožnuje už 150 rokov novinárom filozoficky ukotviť svoje poslanie v spoločnosti a miesto vo svete.  

Viac info
Z iného súdka

DofE

Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu (skrátene DofE) je komplexný rozvojový program, ktorý dáva mladým ľuďom vo veku 14 až 24 rokov šancu rozvinúť svoje schopnosti a charakterové vlastnosti pre reálny život, naplniť svoj potenciál a pomôcť im uspieť v živote. Veríme, že každý mladý človek má potenciál uspieť a príležitosti na dobré vzdelanie mu v tom môžu pomôcť. Dve hlavné podmienky absolvovania sú zapojiť sa aspoň hodinu týždenne do zvolených aktivít vo všetkých 4 oblastiach (talent, šport, dobrovoľníctvo, expedícia) a splniť si individuálne ciele pre každú oblasť programu. V DofE účastníci nesúperia jeden proti druhému, ale každý musí prekonať sám seba.

Viac info