Čepan Workshops

Cena Oskára Čepana je určená vizuálnym umelcom a umelkyniam do 40 rokov, patrí do siete prestížnych súťaží YVAA a na Slovensku. Každoročne sa v septembri konajú workshopy s finalistami tejto prestížnej súťaže v štyroch slovenských mestách – Bratislava, Banská Bystrica, Žilina a Košice. Oplatí sa ti tiež navštíviť Čepan Víkend v Košiciach, kde ťa okrem vyhlásenia víťaza čaká bohatý sprievodný program a afterparty.

 

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Zachráňte vojaka Ryana

Dnes už ikonický film z režisérskej dielne Stevena Spielberga sa snaží čo najvernejšie zobraziť atmosféru vylodenia Spojeneckých vojsk v Normandii počas druhej svetovej vojny. Určite poteší milovníkov moderných dejín, ktorí nemajú problém s realistickým, možno niekedy až drastickým vykreslením skutočnosti.  

Viac info
Film, video, kniha

Kráľova reč

Pozri si historickú drámu o princovi Albertovi z Veľkej Británie 30. rokov 20. storočia. Štyri Oscary, Colin Firth a kus histórie  - super kombinácia na príjemný večer.  

Viac info
Súťaž

Junior Internet

Junior Internet je súťažná konferencia, ktorá ponúka odrazový mostík pre začínajúcich webových programátorov, grafikov a dizajnérov, programátor mobilných aplikácií a blogerov. Na podujatí mladí nadšenci predstavujú svoje projekty a ďalšie vízie skúseným odborníkom v úlohách porotcov a prednášajúcich. Prihlásiť sa môžu žiaci ZŠ aj SŠ, ktorí tvoria na webe :) čakajú na nich skúsenosti, kontakty, možnosť prezentovať svoju tvorbu, hovoriť s ľuďmi z online sveta naživo. Berieme všetko: blogy, video blogy, weby, appky, texty, grafické práce, online dizajn... http://www.juniorinternet.sk/

Viac info
Súťaž

Sofia

Sofia je esejistická súťaž vo filozofii pre stredné školy, ktorú organizuje Kolégium Antona Neuwirtha. Každý rok vyhlasuje tím Sofie jednu provokatívnu otázku, na ktorú treba odpovedať v štýle akademickej eseje. Dvadsať finalistov súťaže sa stretne zvyčajne v apríli na finálovom víkende so Sofiou, ktorý pozostáva z interaktívnych seminárov, diskusií, nadväzovania nových priateľstiev a vyhodnotenia súťaže.  

Viac info