Centrum vedecko-technických informácií

CVTI vyhlasuje rôzne súťaže – napríklad súťaž vedeckých amatérskych filmov alebo súťaž o najlepšiu reportáž o slovenskej vede a technike.

 

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Lincoln

Životopisný film špičkového režiséra Stevena Spielberga sa pokúša odhaliť politické zákulisie obrovskej snahy Abrahama Lincolna presadiť jeden jediný zákon, ktorý zmenil Ameriku.  

Viac info
Pobyty v zahraničí

Týden vědy na Jaderce

Zaži týždeň plný vedy v lete na Fakultě jaderná a fyzikálně inženýrská v Prahe. Dozvieš sa viac o chaotickej dynamike, termojadrovej fúzii, holografii a supravodivosti. Uvidíš tokamak, termojadrový reaktor, gamma nôž alebo unikátny laserový systém. A možno aj zistíš, ako vyrobiť diamant či ktoré prvky z periodickej tabuľky môžeš bezpečne zjesť :) A to je iba malá ochutnávka! http://tydenvedy.fjfi.cvut.cz/  

Viac info
Súťaž

Olympiáda Mladý účtovník

Olympiáda Mladý účtovník je celoštátna súťaž pre študentov stredných škôl a obchodných akadémií v účtovníctve. Jej cieľom je zvyšovanie prestíže účtovníctva ako odborného predmetu a zároveň motivácia študentov pri štúdiu účtovnej problematiky. http://csr.etrend.sk/projekty-stredne-skoly/olympiada-mlady-uctovnik.html http://www.kros.sk/olympiada#olympiada

Viac info
Film, video, kniha

Crash Course

Parádne spracovaný Youtube kanál so stovkami videí z oblastí ako je história, ekonómia, biológia, astronómia, právo a mnohé iné. Zavítaj sem, poklikaj a určite tu užitočne stráviš veľa svojho voľného času.  

Viac info