Biologické sústredenie Arachne

Biologické sústredenie Arachne je dvojtýždňová letná akcia pre stredoškolákov, ktorých baví biológia a prírodné vedy. Zažiješ prednášky, praktické cvičenia a exkurzie zamerané na rôzne odbory biológie pod vedením študentov a učiteľov z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy a ďalších odborníkov. Na malom výskumnom projekte si vyskúšaš, ako sa robí výskum a zažiješ aj dobrodružný zážitkový program plný hier a ďalších aktivít.

 

http://arach.cz

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Einstein: Jeho život a vesmír (W. Isaacon)

Walter Isaacon aj v biografii Alberta Einsteina nezaprel svoj neuveriteľný spisovateľský um, a tak nám neuveriteľným spôsobom prináša pohľad do osobného života, jedného z najznámejších géniov od útleho detstva. Walter Isaacon pracoval pri písaní tejto knihy s množstvom osobnej korešpondencie, ale aj rozhovormi s ľuďmi, vďaka čomu má čitateľ možnosť preniknúť do osobného života Alberta Einsteina vrátané jeho osobných problémov, pohľadu na náboženstvo a filozofiu.  

Viac info
Film, video, kniha

Wallpaper City Guide Budapest

Zaobstarajte si knihu a podťe s ňou na poznávací výlet Budapešťou:

  • Centrá Buda, Pest
  • Kúpele (Király, Szechényi, Gellért…)
 

Viac info
Na leto

Archeologický park Petronel-Carnuntum

Pokiaľ sa zaujímaš o starovekú históriu, oplatí sa ti navštíviť archeologický park Carnuntum v Rakúsku. Carnuntum bol rímsky vojenský tábor. Na jeho mieste je dnes múzeum, kde sa môžeš prejsť ulicami rímskeho mesta, stretnúť pochodujúcich legionárov, dozvieš sa o každodennom živote v Rímskej ríši, o tom, ako sa Rimania odievali alebo čo jedli.  

Viac info
Film, video, kniha

Dobrý Will Hunting

Skvelý film o tom, aká dôležitá môže byť práca psychológa v živote ľudí, ktorí potrebujú pomoc, a ako veľmi môže zmeniť smerovanie ich života. http://www.imdb.com/title/tt0119217/ http://www.csfd.cz/film/9277-dobry-will-hunting/

Viac info