Biologické sústredenie Arachne

Biologické sústredenie Arachne je dvojtýždňová letná akcia pre stredoškolákov, ktorých baví biológia a prírodné vedy. Zažiješ prednášky, praktické cvičenia a exkurzie zamerané na rôzne odbory biológie pod vedením študentov a učiteľov z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy a ďalších odborníkov. Na malom výskumnom projekte si vyskúšaš, ako sa robí výskum a zažiješ aj dobrodružný zážitkový program plný hier a ďalších aktivít.

 

http://arach.cz

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

A Kind of Architect

Film s dávkou experimentu dôverne predstavuje jedného z najsledovanejších architektov súčasnosti.  

Viac info
Súťaž

Nové tváre slovenského jazzu

Slovenská jazzová spoločnosť vyhlasuje každý rok túto súťažnú prehliadku. Odborná porota na základe zaslaných prihlášok s nahrávkami vyberie kapely alebo sólistov, ktorí postúpia do finále a zúčastnia sa súťažnej prehliadky, kde sa predstavia živým vystúpením. SJS preplatí vybratým skupinám cestovné náklady. Na záver prehliadky odborná porota vyhodnotí jednotlivé vystúpenia. Najlepšie skupiny, prípadne jednotlivci sú odmenení finančnými cenami.  

Viac info
Web a blog

Configuring the World: A Critical Political Economy Approach

V dnešnom svete sú politika a ekonomika nerozlučne prepojené, ale čo je podstatou tejto prepojenosti? Ovplyvňuje ekonomika politiku, alebo naopak? Aké sú prístupné informácie, ktoré umožňujú študovať tieto fenomény, a nakoľko sú dôveryhodné? Aké mocenské vzťahy formujú dnešnú svetovú ekonomiku? Tieto otázky patria medzi hlavné na tomto kurze.  

Viac info
Na leto

Letná škola chémie pre učiteľov a žiakov stredných škôl

Letná škola organizovaná Vysokou školou chemicko-technologickou v Prahe, zameraná na prehĺbenie poznatkov ako študentov, tak aj učiteľov chémie stredných škôl, ktorá väčšinou prebieha v auguste.  

Viac info