Bill Nye, The Science Guy

Chlapík, ktorý si dal záväzok spopularizovať vedu stredoškolákom. Celé epizódy jeho televízneho programu sú dostupné na webe a sú robené veľmi interaktívnym spôsobom.

http://billnye.com/#home

https://www.youtube.com/channel/UColN58kpynlKsuF7myh-79Q

 

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Web a blog

Breaking News English

Na tejto stránke nájdeš najnovšie správy z celého sveta napísané po anglicky, čo na prvý pohľad môže znieť celkom obyčajne. Breaking News English ti však okrem informácii ponúka aj efektívny spôsob ako si zlepšovať svoju angličtinu. Pri čítaní noviniek si môžeš vybrať medzi šiestimi úrovňami podľa náročnosti, od úplne jednoducho napísaného textu až po komplikovaný. Ponúka ti tiež skvelé učebné pomôcky, ako sú napríklad dvojstranové mini cvičenia k danej správe, počúvanie, čítanie alebo diktát.  

Viac info
Film, video, kniha

QED – nezvyčajná teória svetla a látky (R. Feynman)

V štyroch sviežich, ľahkým perom napísaných kapitolkách sa Richard Feynman podujíma vysvetliť kvantovú elektrodynamiku širokému publiku. Významný príspevok k jej formulovaniu venoval on sám.  

Viac info
Súťaž

RoboCup

Súťaž RoboCup je obrovská súťaž spojená s výstavou a prezentáciami špičkových robotov a robotických technológií z celého sveta. Súťažia tímy od detí zákadných škôl, stredných škôl až po študentov univerzít, či vedeckých tímov. Súťaží sa vkategóriách ako robotický futbal, konštrukcia priemyselného robota, až po súťaže ako Rescue (robot - záchranár), či vystúpenie robotov OnStage.

Viac info
Film, video, kniha

Monty Python: Zmysel života

Monty Python s ich nenapodobniteľným britským humorom hľadajú odpoveď na jednu zo základných filozofických otázok – čo je zmyslom života? Na príbehoch viacerých výstredných postáv, ktoré zväčša čelia veľkej osamelosti, odcudzenosti a absurdite sveta, nám Monty Python odhaľujú svoj vlastný pohľad na svet, ktorý nemusí byť ani zďaleka taký humorný, akoby sa na prvý pohľad mohlo zdať.  

Viac info