BBC – History Cold Case

V tomto dokumentárnom seriály z dielne BBC sa v každom diely pokúša tím historikov rozlúštiť nejakú záhadu súvisiacu s nájdenými ľudskými pozostatkami. Je dobrým mixom medzi krimi a historickým žánrom, obzvlášť keďže je to jeden z mála seriálov, kde vidieť, ako historici pracujú a aké technológie využívajú.

 

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Na leto

Letná škola filmového jazyka

Ak chceš študovať filmarinu, toto je kurz pre teba. Získaš tu základné poznatky z oblasti scenáristiky, dramaturgie, réžie a postprodukčného spracovania prostriedkami videotechnológií. Zoznámiš sa pritom so základnými žánrovými oblasťami spravodajstva, publicistiky, dokumentárnej tvorby, hranej filmovej a televíznej tvorby. Počas pobytu budeš navyše vytvárať vlastný film/dokument.  

Viac info
Súťaž

Jazykový kvet

Jazykový kvet je súťaž v prednese a dramatickej tvorbe v cudzích jazykoch - AJ, NJ, ŠJ, FJ, TJ, a RJ . Dobrý budúci tlmočník či veľvyslanec potrebuje okrem vynikajúcej znalosti cudzieho jazyka taktiež skvelé vystupovanie. Máš trému z vystupovania pred ľuďmi a rád by si sa jej zbavil? Niet lepšieho spôsobu, ako trénovanie na takejto súťaži. Na Jazykovom kvete sa môžeš ukázať s prednesom prevzatej či vlastnej tvorby, prípadne môžeš zapojiť aj svoje herecké schopnosti a v kategórii Dráma predviesť krátku dramatickú scénku.  

Viac info
Súťaž

I-SWEEEP

I-SWEEEP je vedecká súťaž zameraná na inžinierstvo, energetiku a životné prostredie. Pozostáva z vedeckej prezentácie študentského nápadu pomocou posterov. Hodnotiaci sú odborníci vo svojom obore, súťaž sa každoročne koná v Houstone. Je to druhá najväčšia súťaž v US hneď po ISEFe  

Viac info
Film, video, kniha

LastWeekTonight

Vtipné zhrnutie najdôležitejších svetových udalostí uplynulého týždňa. Vďaka LastWeekTonight budeš v obraze, precvičíš si angličtinu a ešte sa pri tom aj dobre zabavíš.

Viac info