ASAP Science

Tvoja každotýždenná dávka vtipných a zaujímavých vedeckých videí.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Examined life

Zamyslenia o svete od súčasných filozofických hviezd ti skvele predstavia aktuálne pohľady na svet a otázky, ktoré nás trápia.  

Viac info
Film, video, kniha

Boh pred súdom

Strhujúci televízny film ideálny pre všetkých, ktorých láka filozofia náboženstva alebo religionistika. Nech to znie akokoľvek zvláštne, pred súdom sa ako obžalovaný ocitá samotný Boh. Uväznení v koncentračnom tábore sa pýtajú: Ak je Boh všemohúci a dobrý, ako je možné, že existuje na svete utrpenie? Ako mohol dopustiť takú ohavnosť, akou je holokaust? Tento film je síce náročnejší na pozeranie, ale je famóznym prehľadom najrôznejších argumentov k tejto téme a skvelou ukážkou toho, ako by mala vyzerať filozofická debata. Dozvieš sa tiež veľa o židovskom náboženstve a histórii.  

Viac info
Film, video, kniha

Justice by Michael Sandel

Michael Sandel je profesorom na Harvard University a jeho životnou témou je spravodlivosť. Práve jeho kurz s názvom „Justice“ sa stal najnavštevovanejším v celej histórii Harvardu. V roku 2005 bol tento kurz natočený a vznikla tak najprv online verzia a neskôr dvanásťdielny televízny seriál, ktorý je dnes zdarma k dispozícii na stránkach Harvardu i na Youtube. http://www.sandel.cz/ alebo http://www.justiceharvard.org/

Viac info
Web a blog

Challanges in Global Affairs

Vyskúšať si online kurz môže byť pre teba veľmi obohacujúcou skúsenosťou, či už z hľadiska vedomostí v tvojom vysnívanom odbore alebo z hľadiska prehlbovania tvojich jazykových schopností. Táto séria kurzov sa zaoberá tromi kľúčovými rozmermi globálnych záležitostí: medzinárodnou politickou ekonómiou, svetovou bezpečnosťou a manažmentom medzinárodných organizácií.  

Viac info