Artyčok.tv

Audiovizuálne o súčasnom umení! Artyčok TV je naplnená aktuálnymi reportážami z výstav, profilmi a prednáškami teoretikov a umelcov. Preskúmaním tohto webu sa dozvieš z prvej ruky, aké sú možnosti uplatnenia v umeleckom svete.  🙂

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Web a blog

SCOPUS

Scopus je najväčšia citujúca databáza odborne hodnotenej literatúry: vedecké časopisy, knihy a konferenčné zápisy. Scopus poskytuje komplexný prehľad o výstupe svetového výskumu v oblasti vedy, techniky, medicíny, spoločenských vied, umenia a humanitných vied a využíva inteligentné nástroje na sledovanie, analýzu a vizualizáciu výskumu.

Scopus ponúka bezplatné funkcie neprihláseným užívateľom a je dostupný prostredníctvom Scopus Preview. Výskumní pracovníci môžu využívať Scopus na pomoc pri svojom výskume, ako napríklad hľadanie autorov.

 

Viac info
Web a blog

Web umenia

Nová stránka Slovenskej národnej galérie ťa ohúri okrem príjemnej grafiky bohatou databázou diel slovenských umelcov v špičkovej kvalite. Vtipné tagy rozhodne pobavia, zaujmú tiež vzťahy medzi jednotlivými osobnosťami (študenti, učitelia, rodina) a vďaka možnosti použiť obrázky na komerčné účely, ti môže do šatníka veľmi jednoducho pribudnúť originálny kúsok s potlačou od tvojho obľúbeného autora.  

Viac info
Film, video, kniha

Quantum Computer in a Nutshell

Film vysvetľuje základné princípy fungovania kvantového počítača, spracovávania dát a ukáže nám inovácie v informatike, ktoré majú potenciál od základu zmeniť vedu.  

Viac info
Film, video, kniha

Sociálna sieť

Film o vzniku najpopulárnejšej sociálnej siete na svete – Facebook.  

Viac info