art+antiques

Časopis mapujúci aktuálne dianie vo svete umenia. Zameriava sa síce predovšetkým na české umenie, ale nájdeš tam aj články o slovenskej, rakúskej či maďarskej scéne. Dočítaš sa, čo sa momentálne deje okolo teba, kam zájsť na výstavu, či aký umelec stojí za pozornosť. Art+antiques môže byť inšpiráciou aj pre budúcich novinárov, ktorí by radi písali o umení.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Z iného súdka

DofE

Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu (skrátene DofE) je komplexný rozvojový program, ktorý dáva mladým ľuďom vo veku 14 až 24 rokov šancu rozvinúť svoje schopnosti a charakterové vlastnosti pre reálny život, naplniť svoj potenciál a pomôcť im uspieť v živote. Veríme, že každý mladý človek má potenciál uspieť a príležitosti na dobré vzdelanie mu v tom môžu pomôcť. Dve hlavné podmienky absolvovania sú zapojiť sa aspoň hodinu týždenne do zvolených aktivít vo všetkých 4 oblastiach (talent, šport, dobrovoľníctvo, expedícia) a splniť si individuálne ciele pre každú oblasť programu. V DofE účastníci nesúperia jeden proti druhému, ale každý musí prekonať sám seba.

Viac info
Súťaž

Vybrené témy z evolučnej biológie

Ahoj! Vitaj v našom korešpondenčnom seminári, ktorý sa volá Vybrané témy z evolučnej biológie.

Už si niekedy rozmýšľal o tom, prečo sa od šimpanzov tak líšime, napriek tomu, že 97% DNA máme rovnakej? A ako to vlastne je s tým príbuzenstvom ľudí a opíc?  Alebo Ťa nebodaj fascinujú vírusy,  či príčiny iných chorôb a ich dedičnost?

V tomto korešpondenčnom seminári si skúsime odpovedať na tieto a podobné otázky pomocou poznatkov evolučnej biológie. Dúfame, že evolučná perspektíva bude pre teba nielen zaujímavá, ale že vďaka nej jednoduchým spôsobom získaš aj vedomosti potrebné na hodinách biológie, a porozumieš tak nielen „ako“, ale aj „prečo“ sa v prírode dejú niektoré veci tak, ako sa dejú.

Viac info
Web a blog

Discovere.org

DiscoverE je hlavnou organizáciou, ktorá stojí za týždňom inžinierov, Dnom predstavenia dievčaťa inžinierstvu, Svetovým dňom inžinierstva, Globálnym maratónom a súťažou v budúcom meste. Naše programy a zdroje boli prijaté a prispôsobené jednotlivcami a organizáciami po celom svete.

Naše programy a špeciálne kampane pokrývajú prepracovnú silu a stretávajú sa v bodoch sociálnej zodpovednosti, verejných záležitostí a získavania talentov. Sú veľmi spolupracujúce, predstavujú šírku inžinierstva a sú presvedčivé, ale jednoduché na vykonanie. Táto stratégia umožňuje organizačným partnerom, dobrovoľníkom a pedagógom účinne osloviť milióny študentov, rodičov a mladých dospelých s tým, že inžinieri spolupracujú s inteligentnými, inšpirujúcimi ľuďmi, aby vymysleli, navrhli a vytvorili veci, na ktorých záleží.

 

Viac info
Súťaž

Create&Control

Projekt Create & Control je jedinečnou príležitosťou pre stredoškolákov nahliadnuť do sveta vysokej politiky a spravovania štátu z pohľadu tých, ktorí vládnu.  V súťaži sa účastníci stretnú so širokou škálou zadaní a úloh, ktoré napodobňujú riadenie štátu, ale zároveň ponúkajú možnosť pracovať s aktuálnymi svetovými problémami. Národné problémy sú výsledkom správy vlastného štátu, kde tímy majú za úlohu vyriešiť krízu, reagovať na kritickú situáciu a podobne, pričom ich riešenia sú hodnotené známymi menami v oblasti politiky.  Svetové problémy majú študentov preniesť z povinností riadenia štátu a miesto toho im umožniť kriticky uvažovať  nad svetovými problémami, ako sú ekologické či sociálne krízy. Medzinárodné problémy sú hlavnou témou summitov, ktoré sa odohrávajú 3-krát do roka. Delegácie tímov z celého Slovenska si tu majú možnosť vyskúšať modelové zasadnutie OSN za prítomnosti porotcov z politického prostredia. Výsledky medzištátnych rokovaní, návrhov na riešenie svetových problémov a vnútroštátnych riešení posúdia odborníci z branže, ktorí po skončení súťaže vyberú tímy, ktoré zvládli svoje povinnosti najlepšie a riešili problémy najefektívnejšou cestou. Po minulé roky to bola napr. bývalá premiérka Iveta Radičová, europoslanec Ivan Štefanec a mnoho iných.

Viac info