art+antiques

Časopis mapujúci aktuálne dianie vo svete umenia. Zameriava sa síce predovšetkým na české umenie, ale nájdeš tam aj články o slovenskej, rakúskej či maďarskej scéne. Dočítaš sa, čo sa momentálne deje okolo teba, kam zájsť na výstavu, či aký umelec stojí za pozornosť. Art+antiques môže byť inšpiráciou aj pre budúcich novinárov, ktorí by radi písali o umení.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Web a blog

Tipy na vizualizáciu molekúl

3D Simulácia molekúl – zobrazenie symetrie, vibrácií, orbitálov: výborný zdroj 3D vizualizácie štrukturálnych vlastností molekúl. Veľmi užitočné i na obyčajné preklikávanie sa. http://www.chemeddl.org/resources/models360/models.php?pubchem=962 The Orbitron: skvelá stránka, ktorá zobrazuje orbitály. http://winter.group.shef.ac.uk/orbitron/AOs/4d/index.html  

Viac info
Web a blog

#Hashtag

#hashtag.sk tvoria mladí pre mladých. Inšpirujte sa príbehmi úspešných, nevšednou módou, dobrodružným cestovaním a pozoruhodnými novinkami zo športu či kultúry. Aktuálne informácie a novinky. Kvízy, rozhovory, videá a mnoho ďalších.

Viac info
Film, video, kniha

Umenie – kultúrny magazín o súčasnom umení na Slovensku

Umenie je kultúrny týždenný magazín z dielne RTVS, ktorý sleduje súčasné dianie v umení a kultúre na Slovensku. Dozvieš sa o všetkom, čo momentálne hýbe naším divadlom, hudbou, výtvarným umením, tancom či filmom.

Viac info
Film, video, kniha

Green brothers (Crash Course) – Chemistry

Prednášky Hanka Greena, celoživotného milovníka chémie, ale aj obdivovateľa tých, ktorí nám vďaka tejto vede nesmierne pomohli prehĺbiť chápanie nášho sveta.  

Viac info