Ako vyrobil 12-ročný chalan aplikáciu „Bustin Jeiber“?

Vtipný 12-ročný chalan rozpráva prečo by sme sa mali stať vývojármi

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Web a blog

Scientific American

Scientific American je internetový portál a časopis prinášajúci pomerne rozsiahle, no pre laika prístupné články z aktuálnych oblastí vedy a inžinierstva. Môže byť skvelou voľbou ako si potrénovať angličtinu a zlepšiť si, či zrýchliť sa v schopnosti kriticky analyzovať text v angličtine.  

Viac info
Web a blog

Preposterous Universe

Preposterous Universe je blog Seana Carolla, profesora fyziky na Caltechu zaoberajúceho sa fundametnálnymi otázkami fyziky a kozmológiou.  

Viac info
Súťaž

Astronomický korešpondenčný seminár

Astronomický korešpondenčný seminár je korešpondenčný seminár na Slovensku a v Česku. Astronomický korešpondenčný seminár pozostáva z piatich sérií riešených počas jedného školského roku. Na riešenie úloh majú riešitelia vždy 5 týždňov (v predvianočnom období 6 týždňov). Seminár je rozdelený do 3 kategórií podľa triedy, ktorú účastníci navštevujú. Je možné ho riešiť ako jednotlivec, resp. ako spolu riešiaca dvojica. Náplňou seminára je príprava žiakov a študentov na astronomickú súťaž „Čo vieš o hviezdach?”. Najlepší riešitelia sú pozývaní na letné týždňové sústredenia vo Vysokých Tatrách.  

Viac info
Súťaž

Súťaž mladých onkológov

Súťaž vedeckých projektov študentov v oblasti onkológie a mikromolekulárnej biológie, organizovaná poniektoré roky Ústavom Experimentálnej Onkológie SAV (naposledy v roku 2014, kedy bol termín na podanie prihlášky v januári).  

Viac info