Ako sa nestať pacientom

Zbierka vtipných a elegantných článkov z pera českého lekára Jana Hnízdila, ktorý je presvedčený o tom, že okrem predpisovania liekov by sa lekári mali pozerať na pacientov celostne a hľadať širšie príčiny a súvislosti ich chorôb.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Web a blog

Historická revue

Tento časopis je ideálnou studnicou inšpirácie a zaujímavých informácií pre všetkých nadšencov histórie a archeológie. Vydáva ho Slovenský archeologický a historický inštitút SAHI. Obsahuje zaujímavé články a reportáže od renomovaných autorov, ktoré ani časom nestrácajú nič na svojej aktuálnosti a pomáha vám rozvíjať si rozhľad v oblasti histórie a archeológie.  

Viac info
Film, video, kniha

TED

TED prináša zaujímavé videá z prednášok svetových alebo aspoň skutočne inšpiratívnych expertov na ich oblasť. Odporúčame najmä inšpiratívne videá z Technology, Education and Design.  

Viac info
Film, video, kniha

Cosmos: A Spacetime Odyssey

Cosmos A Spacetime Odyssey s astrofyzikom Neil deGrasse Tyson je remakom legendárneho dokumentárneho seriálu Cosmos s výnimočným popularizátorom vedy Carl Saganom. Samotný Neil deGrasse Tyson povedal, že pôvodný Cosmos bol dôvod prečo si vybral dráhu vedca. Cosmos je klasikou medzi dokumentárnymi seriálmi a vytvoril most medzi akademickou komunitou a verejnosťou. Spája v sebe úžasnú schopnosť rozprávania príbehov a zároveň si dokáže udržať odbornosť, a to všetko tak aby to bolo prístupné aj laikom.  

Viac info
Film, video, kniha

Sociálna sieť

Film o vzniku najpopulárnejšej sociálnej siete na svete – Facebook.  

Viac info