Akadémia veľkých diel

Akadémia veľkých diel je voľnočasový program pre stredoškolákov. Pozeráme dobré filmy, čítame tie najlepšie knižky, počúvame kvalitnú hudbu a zamýšľame sa o slávnych obrazoch. Hľadáme odpovede na veľké otázky vo veľkých príbehoch.Vstupujeme do diskusie s najväčšími mysliteľmi, ktorí formovali našu civilizáciu. Nasledujeme princípy klasického a charakterového vzdelávania používané na tých najlepších svetových univerzitách.

Študenti sa na semináre pripravujú pomocou materiálov v online knižnici. Na jednom seminári je 7-15 študentov, ktorí spolu diskutujú o konkrétnych dielach a o dôležitých témach, ktoré otvárajú. Učiteľ posúva diskusiu študentov pomocou metodiky Akadémie. Na záver programu sú študenti odmenení certifikátom.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Lincoln

Životopisný film špičkového režiséra Stevena Spielberga sa pokúša odhaliť politické zákulisie obrovskej snahy Abrahama Lincolna presadiť jeden jediný zákon, ktorý zmenil Ameriku.  

Viac info
Klub, krúžok, kurz

Free Online Political Science Courses

Na openculture.com nájdeš množstvo videí a online kurzov dostupných zadarmo od prednášajúcich z top svetových univerzít. Môžeš si vybrať zo širokej palety tém, ktoré sa dotýkajú politiky, medzinárodných vzťahov či histórie.  

Viac info
Film, video, kniha

Amadeus

Kultový film o hudobnom géniovi, ktorý za svoj krátky život dokázal zásadným spôsobom zasiahnuť do dejín hudby, sa zameriava hlavne na ľudský rozmer Mozarta, jeho priateľov i nepriateľov, rodinu a špecifické vzťahy, ktoré ho v tvorbe poháňali vpred a brzdili zároveň.  

Viac info
Web a blog

IEEE Spectrum Automaton

Blog o automatizácii a aktuálnych trendoch.  

Viac info