Aeon Magazine

Aeon Magazín je kvalitný online magazín zaoberajú ci sa rôznymi oblasťami mimo iného aj filozofiou, vedou a samotnou filozofiou vedy.

 

  • Hodnotenie:

Nie je možné pridávať komentáre.

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Postwar (T. Judt)

Intelektuálna história povojnovej Európy, ktorá sa snaží vysvetliť povojnový vývoj v kontexte myšlienok a filozofie, ktoré v tej dobe existovali (alebo i o tom, že keď niekto na vlastnej koži zažije španielsku občiansku vojnu a nacistickú okupáciu, tak sa pre neho podnecovanie násilia stáva prirodzenou stratégiou presadzovania myšlienok). Ukážka histórie, ktorá sa snaží syntetizovať materiál zo širokého obdobia a dať mu zmysel.  

Viac info
Film, video, kniha

A. I. Umelá inteligencia

Výprava do sveta, kde roboty majú svoje sny a túžby.  

Viac info
Súťaž

FIRST LEGO League

FLL je najväčšia robotická súťaž pre mladých vo veku 9-16 rokov. Zúčastňujú sa jej desaťtísíce detí na celom svete a najlepšie tímy postupujú do ďalších - semifinálových a finálových kôl, prípadne až na celosvetový festival. Každý rok sú zadané nové úlohy a mladí sa vo svojich triedach/kluboch pripravujú v tímoch - postavia a naprogramujú roboty, postavené zo stavebníc LEGO, a trénujú na súťaž. V celej strednej Európe súťaž zastrešuje občianske združenie Hands on Technology. Súťažiaci na Slovensku si môžu vybrať zo 7 regionálnych turnajov - v Petržalke, Poprade, Žiline, Žiari nad Hronom, Bratislave, Košiciach a v Banskej Bystrici.   http://www.fll.sk/sutaz

Viac info
Súťaž

Dějepisná soutěž studentů gymnázií ČR a SR

Zapoj sa do najväčšej súťaže študentov gymnázií v Čechách a na Slovensku. 75 gymnázií je zárukou ostrej konkurencie, takže svoje dejepisné znalosti určite dobre prevetráš!

Viac info