Acumen

Super online kurzy pre všetkých korí majú chuť zmeniť svet a hľadať riešenia pre sociálne problémy.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Hlúpi bieli muži (M. Moore)

Michael Moore hodnotí nové storočie a spolu s ním aj veľkú lobistickú skupinu „hlúpych bielych mužov“ pomerne kontroverzne. Kniha je Mooreovým manifestom o trestných činoch a priemernosti. Vyzýva OSN, aby zvrhla Bushovcov, žiada Afroameričanov, aby nad vchody nepriateľsky naladených obchodov zavesili tabule LEN BELOSI a modlí sa, aby senátora Jesseho Helmsa pobozkal muž.  

Viac info
Film, video, kniha

Freakonomics (S. Levitt)

Je nebezpečnejšia strelná zbraň alebo záhradný bazén? Aký vplyv majú rodičia na to, čo sa z nás stane? Prečo drogoví díleri zostávajú tak dlho žiť u svojich matiek? Čo majú spoločné učitelia so zápasníkmi sumo? Prečo tak prudko klesol počet členov Ku Klux Klanu a aký dopad na životnú kariéru vášho dieťaťa má meno, ktoré mu dáte? To sú len niektoré otázky, ktoré si kladú autori Freakonomics, aby prišli s nečakanými odpoveďami vyvracajúcimi konvenčné očakávania. http://www.martinus.sk/?uItem=107331 http://www.amazon.com/Freakonomics-Economist-Explores-Hidden-Everything/dp/0060731338/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1380099615&sr=1-1&keywords=freakonomics

Viac info
Klub, krúžok, kurz

Základy grafiky pre negrafikov

Potrebuješ si vytvoriť vlastný plagát, logo či grafiku pre Facebook? Skús tento kurz! :) Nezaberie ti veľa času, je veľmi zrozumiteľný a finančne dostupný. Super je, že po jeho absolvovaní dostaneš certifikát, ktorý sa ti určite zíde v budúcnosti pri hľadaní práce.

Viac info
Film, video, kniha

Meno ruže, Baudolino, Ostrov včerajšieho dňa, Pražský cintorín (U. Eco)

Umberto Eco je známy taliansky estetik, filozof a spisovateľ, ktorý má na konte veľké množstvo úspešných historických románov. Vzhľadom na svoj široký okruh vedomostí dokáže Eco vo svojich dielach ponúknuť až prekvapivo realistické zobrazenie minulosti a pri čítaní máte skutočne pocit, akoby ste zažívali dejiny tu a teraz, na vlastnej koži. Vďaka jeho románom sa pútavým spôsobom dozviete veľa o histórii, bez toho, aby ste si uvedomovali, že sa vlastne učíte.    

Viac info