Absynt

Vydavateľstvo Absynt sme založili s cieľom vydávať reportážnu literatúru – na slovenský trh sme priniesli silné knihy z celého sveta s kvalitným a neprehliadnuteľným dizajnom.

Zatiaľ stále veľmi krátke pôsobenie na slovenskom knižnom svete je pre nás ako malý zázrak. Vďaka pestrosti reportážneho žánru vznikla okolo našich kníh silná komunita fanúšikov s vlastným názorom a kritickým myslením.

Náš edičný plán sme sa rozhodli rozšíriť aj o ďalšie žánre. K edícii Prekliati reportéri, ktorá je našou vlajkovou loďou, pribudla edícia 100%, v ktorej prinášame silné non-fiction knihy, ako aj výnimočnú svetovú beletriu.

Tešíme sa, že spolu s našimi čitateľmi môžeme v našich „absyntovkách“ otvárať dôležité témy, ktoré hýbu svetom.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Prednášky z fyziky – 1,2,3 (R. Feynman)

Feynmanove prednášky z fyziky by nemali chýbať v každej knižnici nadšeného študenta fyziky. Napriek tomu, že boli pôvodne písané ako vysokoškolský kurz fyziky, tak sú prístupné aj stredoškolským študentom, ktorým poskytujú perfektný prehľad fyziky a nenahraditeľnú učebnicu. Feynmanove prednášky sú skvelou prípravou na štúdium na vysokej škole, ale taktiež aj na mnohé odborné fyzikálne súťaže. Feynman vo svojich prednáškach kladie dôraz na pochopenie podstaty fyzikálneho problému a nezaťažuje čitateľa zbytočným matematickým formalizmom. Feynmanove prednášky sú klasikou, v ktorých čitateľ môže spoznať neuveriteľný pedagogický talent a schopnosť prednášať jedného z najvýznamnejších fyzikov dvadsiateho storočia. http://www.feynmanlectures.caltech.edu/ http://www.martinus.sk/?uItem=11019

Viac info
Na leto

Letná škola chémie pre učiteľov a žiakov stredných škôl

Letná škola organizovaná Vysokou školou chemicko-technologickou v Prahe, zameraná na prehĺbenie poznatkov ako študentov, tak aj učiteľov chémie stredných škôl. pre študentov je pripravená pestrá ponuka laboratórnych úloh v moderných laboratóriách VŠCHT Praha.  

Viac info
Web a blog

Web umenia

Nová stránka Slovenskej národnej galérie ťa ohúri okrem príjemnej grafiky bohatou databázou diel slovenských umelcov v špičkovej kvalite. Vtipné tagy rozhodne pobavia, zaujmú tiež vzťahy medzi jednotlivými osobnosťami (študenti, učitelia, rodina) a vďaka možnosti použiť obrázky na komerčné účely, ti môže do šatníka veľmi jednoducho pribudnúť originálny kúsok s potlačou od tvojho obľúbeného autora.  

Viac info
Film, video, kniha

Knihy Umberta Eco

Umberto Eco je známy taliansky estetik, filozof a spisovateľ, ktorý má na konte veľké množstvo úspešných historických románov. Vzhľadom na svoj široký okruh vedomostí dokáže Eco vo svojich dielach ponúknuť až prekvapivo realistické zobrazenie minulosti a pri čítaní máte skutočne pocit, akoby ste zažívali dejiny tu a teraz, na vlastnej koži. Vďaka jeho románom sa pútavým spôsobom dozviete veľa o histórii, bez toho, aby ste si uvedomovali, že sa vlastne učíte.    

Viac info