A Visual Dictionary of Architecture (F. Ching)

Slovník pána Chinga kombinuje text s pútavými, ručne-kreslenými ilustráciami. Každý pojem je rozpísaný na dvojstrane, graficky vysvetľujúc vzťahy medzi jednotlivými podpojmami.

 

  • Hodnotenie:

Nie je možné pridávať komentáre.

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Last Year at Marienbad

Vysoko formalizované veľdielo je spoluprácou francúzskeho režiséra Alaina Resnaisa so scenáristom Alainom Robbe-Grilletom. Obaja sa zhodli dosiahnuť snovú štruktúru, prepletený dej a neostrú hranicu medzi filmovou realitou a fikciou.  

Viac info
Web a blog

My World of Work

Super stránka určená mladým škótom, ktorí sa rozhodujú o svojom budúcom povolaní. Ak vieš po anglicky, možno pomôže aj tebe. https://www.myworldofwork.co.uk/

Viac info
Film, video, kniha

Železná lady

Film o živote najdlhšie slúžiacej premiérky Veľkej Británie získal mnoho ocenení, ale napriek tomu si vyslúžil zmiešané reakcie. Určite však stojí za to nahliadnuť do života tejto neobyčajnej ženy a utvoriť si vlastný názor na jej politickú kariéru.  

Viac info
Film, video, kniha

Manufacturing Consent: The Political Economy of the Mass Media (E. S. Herman, N. Chromsky)

Manufacturing Consent patrí k najznámejším dielam radikálnej kritiky médií v Spojených štátoch amerických. Aj keď text vyšiel koncom studenej vojny a skúma správanie amerických médií v 60.-80. rokoch 20. storočia, jeho argumentačný rámec je aktuálny pre súčasnosť a zrejme aj budúcnosť. Práca vychádza z predpokladu veľkého vplyvu médií a vraví o propagande prostredníctvom spravodajstva, reklame či rizikách proziskovej orientácie masmédií.  

Viac info