A Short History of Nearly Everything

Bill Bryson sa opisuje ako váhavý cestovateľ, ale aj keď je doma v bezpečí, nedokáže zadržať svoju zvedavosť k okolitému svetu. A short history of nearly everything je kniha o tom, čo sa stalo od Veľkého tresku až po vznik civilizácie – ako sme sa odtiaľ dostali, boli ničím, až sem, boli sme my. Výzvou Billa Brysona je vziať predmety, ktoré väčšine z nás zvyčajne nič nehovoria, ako geológia, chémia a fyzika častíc, a zistiť, či neexistuje spôsob, ako ich urobiť zrozumiteľnými pre ľudí, ktorí si nikdy nemysleli, že by sa mohli zaujímať o vedu.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Dobrovoľníctvo

Kurz prvej pomoci

Rozšírený kurz prvej pomoci v Červenom kríži si často chodia robiť aj samotní medici. Na kurze okrem získania vedomostí, ktoré môžu zachrániť ľudský život, spoznáš aj množstvo nových ľudí a nadviažeš nové kontakty. :)  

Viac info
Film, video, kniha

Myslenie rýchle a pomalé (D. Kahneman)

Nositeľ Nobelovej ceny za ekonómiu v tejto veľmi pútavej knihe zhŕňa svoje výskumy z psychológie – konkrétne z oblasti myslenia a rozhodovania. Poukazuje na iracionalitu ľudského rozhodovania, opisuje kognitívne skratky, ktoré používame pri rozmýšľaní a rozdeľuje ľudské myslenie na dva systémy: „rýchle” a „pomalé”.  

Viac info
Sústredenia a semináre

Bratislavská Jazzová Dielňa

Jediná celotýždňová jazzová dielňa na Slovensku pre hudobníkov všetkých úrovní, ktorí majú záujem o džez. Lektormi sú úspešní slovenskí i zahraniční hudobníci.  

Viac info
Film, video, kniha

Googled: The End of the World As We Know It (K. Auletta)

Ken Auletta v tejto knihe vraví o tom, ako úspech Google radikálne zmenil svet, predpovedá budúcnosť médií a spolupracuje pritom s tými najpovolanejšími - zakladateľmi Google Larry Pageom a Sergeyom Brinom, Marcom Andreessenom či mediálnym magnátom Billom Campbellom.  

Viac info