7 krokov ako sa stať super efektívny

7 návykov skutočne efektívnych ľudí  (S. R. Covey) je legendárny knižný trhák. Ak je len 1 kniha, ktorú by si si mal prečítať o tom, ako byť efektívny a čo so životom, tak je to táto. Pomôže Ti stať sa šťastným a úspešným doma, aj v škole.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Môj architekt

Môj architekt je príbeh umenia a lásky, zrady a odpustenia, v ktorom nemanželský syn legendárneho architekta Louisa Kahna podnikne päťročnú cestu okolo celého sveta aby pochopil svojho už roky mŕtveho otca.  

Viac info
Súťaž

Princeton University Physics Competition

Princeton University Physics Competition je medzinárodná tímová online súťaž, v ktorej musia stredoškolskí študenti počas jedného týždňa vypracovať náročné úlohy z oblastí ako Fyzika tuhých látok alebo Kozmológia. Súťaž je vhodná pre naozaj motivovaných a nadaných študentov fyziky, ktorý plánujú v štúdiu fyziky pokračovať aj na vysokej škole. Už len účasť na tejto súťaži môže byť dôležitým faktorom pri prijímacom procese na špičkové zahraničné univerzity.  

Viac info
Web a blog

TED a YouTube

Vyhľadaj si na weboch TED a YouTube prednášky od popredných profesorov psychológie: Stephen Pinker, Philip Zimbardo, Amy Cuddy a Dan Gilbert http://www.ted.com http://www.youtube.com   Napríklad: Philip Zimbardo - The Psychology of Evil: V tejto TED prednáške Philip Zimbardo, jeden z popredných svetových vedcov-psychológov, vysvetľuje, ktoré psychologické mechanizmy vedu "bežných, normálnych" ľudí k páchaniu surového násilia, ako tieto mechanizmy rozpoznať, a čo to znamená byt hrdinom.  https://www.ted.com/talks/philip_zimbardo_on_the_psychology_of_evil?language=en#t-11094   Robert Sapolsky - Prednáška o depresii na Stanfordskej univerzite: V tejto prednáške prof. Sapolsky vysvetľuje neurobiologické, behaviorálne a psychologické mechanizmy, ktoré sa podieľajú na tvorbe klinickej depresie a úzkostných porúch. https://www.youtube.com/watch?v=NOAgplgTxfc

Viac info
Film, video, kniha

A Kind of Architect

Film s dávkou experimentu dôverne predstavuje jedného z najsledovanejších architektov súčasnosti.  

Viac info